Bliskopad, czyli listopad pełen bliskości

bliskopad 7

„Bliskopad, czyli ogrzejmy listopad miłością” to hasło trzeciej już edycji tej wyjątkowej akcji, która ma zwrócić naszą uwagę na to, jak bardzo bliskość jest ważna w każdej rodzinie. Przyłączając się do wydarzenia bierzesz udział w wyzwaniu, by każdego dnia być o krok bliżej siebie. A jak rodzina Kakaludka dba o bliskość? Czym dla nas jest? Co daje nam poczucie, że jesteśmy razem? Wejdźcie, przeczytajcie i zobaczcie zdjęcia.

Bliskopad, czyli listopad pełen bliskości

Listopad to pora długich wieczorów i krótkich dni. Pogoda za oknem często nie motywuje do działania, a dorośli i dzieci snują się z kąta w kąt bez humoru. Biorąc udział w wyzwaniu Bliskopad 2016 otrzymujesz listę mini zadań do wykonania każdego dnia miesiąca. Uczestnicy oznaczają efekty swoich działań hasztagami #bliskopad #bliskostwory #naszpomysłnabliskość. Bliskostwory – pomysłodawców akcji znajdziecie tutaj http://www.bliskostwory.pl/, tutaj profil Bliskostwory na Facebooku i tutaj – wydarzenie na Facebooku Bliskopad 2016 .

Akcje jak ta pozwalają na chwilę zatrzymać się i zastanowić czym jest dla nas bliskość. Refleksja nad tym tematem pozwala wyciągnać wnioski i wprowadzić potrzebne zmiany. Dzięki Bliskopadowi możemy spędzić cały listopad intencjonalnie dbając o relacje między nami. Jesteście ciekawi jak pielęgnujemy i rozwijamy w naszej rodzinie bliskość każdego dnia?

Być blisko i bliżej

Gdy dziecko jest malutkie swoje uczucia możesz okazać mu najbardziej poprzez dotyk. Pamiętajmy, że skóra to nasz największych ogran, którym doświadczamy świata zewnętrznego. Skóra nowonarodzonego dziecka jest bardzo wrażliwa i to ten kontakt dziecko zapamięta. Miejmy na uwadze, by wszelkie czynności pielęgnacyjne wykonywać powoli, delikatnie i z wyczuciem. Przekazujmy w tym dotyku naszą czułość i miłość. 

Dla mnie dotyk jest bardzo ważny. Kakaludek też lubi kontakt fizyczny i często o niego zabiega. Sam z siebie przychodzi się na chwilę przytulić, posiedzieć na kolanach, podotykać naszych twarzy lub dłoni. Zawsze przed snem lubi być z nami blisko i cieszymy się z każdego dnia, gdy chce mieć nas przy sobie.

Dzieci rosną i sposoby na bliskość zmieniają się wraz z tym. Zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia naszych archiwalnych zdjęć i zobaczenia jak dbamy o nasze relacje z Kakaludkiem.

Nasze sposoby na bliskość

wspólne zabawy w wodzie i Kąpiele

bliskopad 1

muzykowanie

bliskopad 2

Noszenie w chuście

bliskopad 4

Kangurowanie

bliskopad 5

Spanie razem w łóżku

bliskopad 6

Spanie i usypianie na kimś

bliskopad 7

Wspólne czytanie

bliskopad 3

Karmienie piersią

bliskopad 9

oraz masaże, wspólne drzemki, jedzenie posiłków, zabawy, wygłupy, przytulanie i całowanie bez ograniczeń 🙂

Co myślicie o tej akcji? Jest Waszym zdaniem potrzebna? Jak w Waszej rodzinie dbacie o relacje między Wami i bliskość? Podzielcie się z nami przemyśleniami w komentarzach.

Autor: MamaKakaludka

Mama z Poznania. Nauczycielka. Mól książkowy. Estetka. Niespokojna dusza.

14 myśli na temat “Bliskopad, czyli listopad pełen bliskości”

  1. Genialna nazwa! Każda akcja mająca na cele zbliżenie ludzi czy zwrócenie uwagi na ważność międzyludzkich relacji jest potrzeba 🙂 Tak często o tym zapominamy. Nam udaje się to świetnie odzyskiwać przy każdej grze planszowej i towarzyskiej.

  2. Bardzo podoba mi się pomysł na akcję, ale jakoś tak się stało, że nie dotarły do mnie wcześniej informacje o niej. Teraz będę wiedzieć 🙂 Bliskość jest bardzo ważna, spędzanie razem czasu jest bardzo istotne – dla dziecka, ale i ogólnie – dla całej rodziny 🙂 Dziecko też widzi relacje między rodzicami, ich zachowanie wobec siebie. Staramy się tą bliskość okazywać. Co lubimy robić? Przytulanie, dawanie buziaków, czytanie książek, rysowanie, spacerki, „pożegnanie” na sen 🙂 Wspólne wygłupy, tańce i śpiewy :))

  3. Moja Lisek dopiero w 3 m-cu przekonała się do chusty… Oj, nanosilismy się jej na rękach 🙂 Wogole jest zwolenniczka zasady – blisko, ale nie za blisko 🙂

Dodaj komentarz