bliskopad 7

„Bliskopad, czyli ogrzejmy listopad miłością” to hasło trzeciej już edycji tej wyjątkowej akcji, która ma zwrócić naszą uwagę na to, jak bardzo bliskość jest ważna w każdej rodzinie. Przyłączając się do wydarzenia bierzesz udział w wyzwaniu, by każdego dnia być o krok bliżej siebie. A jak rodzina Kakaludka dba o bliskość? Czym dla nas jest? Co daje nam poczucie, że jesteśmy razem? Wejdźcie, przeczytajcie i zobaczcie zdjęcia.

Bliskopad, czyli listopad pełen bliskości

Listopad to pora długich wieczorów i krótkich dni. Pogoda za oknem często nie motywuje do działania, a dorośli i dzieci snują się z kąta w kąt bez humoru. Biorąc udział w wyzwaniu Bliskopad 2016 otrzymujesz listę mini zadań do wykonania każdego dnia miesiąca. Uczestnicy oznaczają efekty swoich działań hasztagami #bliskopad #bliskostwory #naszpomysłnabliskość. Bliskostwory – pomysłodawców akcji znajdziecie tutaj http://www.bliskostwory.pl/, tutaj profil Bliskostwory na Facebooku i tutaj – wydarzenie na Facebooku Bliskopad 2016 .

Akcje jak ta pozwalają na chwilę zatrzymać się i zastanowić czym jest dla nas bliskość. Refleksja nad tym tematem pozwala wyciągnać wnioski i wprowadzić potrzebne zmiany. Dzięki Bliskopadowi możemy spędzić cały listopad intencjonalnie dbając o relacje między nami. Jesteście ciekawi jak pielęgnujemy i rozwijamy w naszej rodzinie bliskość każdego dnia?

Być blisko i bliżej

Gdy dziecko jest malutkie swoje uczucia możesz okazać mu najbardziej poprzez dotyk. Pamiętajmy, że skóra to nasz największych ogran, którym doświadczamy świata zewnętrznego. Skóra nowonarodzonego dziecka jest bardzo wrażliwa i to ten kontakt dziecko zapamięta. Miejmy na uwadze, by wszelkie czynności pielęgnacyjne wykonywać powoli, delikatnie i z wyczuciem. Przekazujmy w tym dotyku naszą czułość i miłość. 

Dla mnie dotyk jest bardzo ważny. Kakaludek też lubi kontakt fizyczny i często o niego zabiega. Sam z siebie przychodzi się na chwilę przytulić, posiedzieć na kolanach, podotykać naszych twarzy lub dłoni. Zawsze przed snem lubi być z nami blisko i cieszymy się z każdego dnia, gdy chce mieć nas przy sobie.

Dzieci rosną i sposoby na bliskość zmieniają się wraz z tym. Zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia naszych archiwalnych zdjęć i zobaczenia jak dbamy o nasze relacje z Kakaludkiem.

Nasze sposoby na bliskość

wspólne zabawy w wodzie i Kąpiele

bliskopad 1

muzykowanie

bliskopad 2

Noszenie w chuście

bliskopad 4

Kangurowanie

bliskopad 5

Spanie razem w łóżku

bliskopad 6

Spanie i usypianie na kimś

bliskopad 7

Wspólne czytanie

bliskopad 3

Karmienie piersią

bliskopad 9

oraz masaże, wspólne drzemki, jedzenie posiłków, zabawy, wygłupy, przytulanie i całowanie bez ograniczeń 🙂

Co myślicie o tej akcji? Jest Waszym zdaniem potrzebna? Jak w Waszej rodzinie dbacie o relacje między Wami i bliskość? Podzielcie się z nami przemyśleniami w komentarzach.

14 thoughts on “Bliskopad, czyli listopad pełen bliskości”

  1. Genialna nazwa! Każda akcja mająca na cele zbliżenie ludzi czy zwrócenie uwagi na ważność międzyludzkich relacji jest potrzeba 🙂 Tak często o tym zapominamy. Nam udaje się to świetnie odzyskiwać przy każdej grze planszowej i towarzyskiej.

  2. Bardzo podoba mi się pomysł na akcję, ale jakoś tak się stało, że nie dotarły do mnie wcześniej informacje o niej. Teraz będę wiedzieć 🙂 Bliskość jest bardzo ważna, spędzanie razem czasu jest bardzo istotne – dla dziecka, ale i ogólnie – dla całej rodziny 🙂 Dziecko też widzi relacje między rodzicami, ich zachowanie wobec siebie. Staramy się tą bliskość okazywać. Co lubimy robić? Przytulanie, dawanie buziaków, czytanie książek, rysowanie, spacerki, „pożegnanie” na sen 🙂 Wspólne wygłupy, tańce i śpiewy :))

  3. Moja Lisek dopiero w 3 m-cu przekonała się do chusty… Oj, nanosilismy się jej na rękach 🙂 Wogole jest zwolenniczka zasady – blisko, ale nie za blisko 🙂

Leave a Reply