Rok szkolny dobiegł końca, a przed nami dwa miesiące wakacji z dziećmi. Gry planszowe są wartościową formą spędzania czasu wolnego, a te w małych pudełkach sprawdzą się idealnie podczas wycieczek i podróży. 

Kompaktowe gry dla dzieci – idealne na wakacyjne podróże

Wiele wspaniałych gier planszowych i karcianych dla dzieci ma jedną wadę – duże pudełko, które zajmuje sporo miejsca. Na całe szczęście w wielu księgarniach i sklepach można znaleźć takie o kompaktowym, podróżnym formacie. Bez problemu zmieszczą się w każdej torbie i plecaku. Nowości od wydawnictwa Zielona Sowa zamówiłam w Inverso, które w swojej ofercie posiada również m.in. książki dla dzieci i dorosłych oraz puzzle. 

W serii gier w małych pudełkach od wydawnictwa Zielona Sowa znajdziecie już sporo tytułów: Nakarm chomiczka, Urodziny Tappiego, Morskie głębiny, Znajdź mnie, Namierz to, Mewy, Dziki futbol, Kosmiczny labirynt, Literołaki, Kotek i motylki, Czarodziejski labirynt oraz posiadane przez nas Sprytny lisek, Totalne Zasmoczenie, Zjedz mnie oraz Draconium. Są to zarówno gry rodzinne, solo oraz duo.

Kompaktowe gry dla dzieci to idealne rozwiązanie na nudę lub deszczowe dni podczas wakacyjnych wyjazdów i podróży. Łatwo zabrać je ze sobą, bo zmieszczą się w każdym bagażu. Bez problemu znajdziemy gry odpowiednie dla młodszych i starszych dzieci, w które z przyjemnością zagrają także rodzice czy dziadkowie.

SPRYTNY LISEK

Sugerowany wiek: 4+

Liczba graczy: 2-4

Długość rozgrywki: 15-20 min

Zobacz w Inverso: https://inverso.pl/dla-dzieci-8/p-gra-sprytny-lisek

Zawartość opakowania: 4 planszetki Gospodarstwa, 5 kart Liska, 3 karty Psów, 30 kart Zwierząt

OPIS: Celem gry jest ochronienie zwierząt z gospodarstwa przed sprytnym liskiem. Ta karcianka polega na losowaniu/odkrywaniu kart i sumowaniu ich punktów na koniec rozgrywki – w każdej turze gracz odsłania dwie dowolne karty ze stołu i w zależności od ich układu (np. karta Zwierzęcia i karta Psa, karta Zwierzęcia i karta Lisa) zachowuje je w swoim Gospodarstwie lub odkłada na stół. Wygrywa gracz, który uzbierał najwięcej punktów i otrzymuje tytuł najlepszego gospodarza.

TOTALNE ZASMOCZENIE

Sugerowany wiek: 4+

Liczba graczy: 2-5

Długość rozgrywki: 20-30 min

Zobacz w Inverso: https://inverso.pl/dla-dzieci-8/p-gra-totalne-zasmoczenie

Zawartość opakowania: 15 kart Smoków, karta Amuletu Totalnego Zasmoczenia, 5 kart Pomocy oraz 2 karty ze spisem postaci, 11 kart Smoków plus 3 zapasowe karty, 48 żetonów Bohaterów, 12 żetonów Tarczy

OPIS: Aby wyzwolić smoki spod mocy Amuletu, gracze muszą zaklepywać karty Smoków – odkryć żetony z odpowiadającymi im symbolami. Każda dobrze zaklepana karta to punkty w postaci koron, które zbieramy podczas trwania całej rozgrywki. Wygrywa osoba, która na koniec będzie mieć ich najwięcej. 

ZJEDZ MNIE

Sugerowany wiek: 6+

Liczba graczy: 2-4

Długość rozgrywki: 10-20 min

Zobacz w Inverso: https://inverso.pl/dla-dzieci-8/p-gra-zjedz-mnie

Zawartość opakowania: 12 kart Wody, 12 kart Roślin, 12 kart Zwierząt, 3 karty Ludzi, 11 kart Akcji i karta Beara Nieustraszonego

OPIS: Gra polega na tworzeniu łańcuchów pokarmowych – każdy z nich rozpoczyna kartą Wody, na którą kładziemy pasującą kartę Roślin, Zwierząt lub Ludzi. Zamknięty łańcuch pokarmowy to taki, na którego nie można położyć już nic więcej. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki. 

DRACONIUM

Sugerowany wiek: 8+

Liczba graczy: 2

Długość rozgrywki: 20-30 min

Zobacz w Inverso: https://inverso.pl/dla-dzieci-8/p-gra-draconium

Zawartość opakowania: 44 karty ze Smoczymi Jajami, 12 kart Małego Smoka, 24 karty Dużego Smoka, 4 karty Żywiołu

OPIS: Gracze wcielają się w rolę walczących ze sobą wojowników i tworzą własne smocze armie. Na karty Żywiołów ułożone na stole na linii Frontu, kładziemy karty Małych i Dużych Smoków. Starcie zwycięża ten, który ma więcej punktów Ataku. Całą rozgrywkę wygrywa gracz, który zdobył więcej kolumn Żywiołów niż przeciwnik.

Za przekazanie gier do recenzji dziękujemy Księgarni Inverso

Leave a Reply