Książki z ilustracjami do wyszukiwania szczegółów – znajdź na obrazku. Idealne dla małych detektywów, którzy przy okazji poćwiczą swoją spotrzegawczość.

Bystre oko i Miś Krzyś, czyli książki dla małych detektywów

Książeczki do wyszukiwania, książki z bogatymi, szczegółowymi ilustracjami cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Fantastycznie rozwijają spostrzegawczość dzieci i przyczyniają się do rozwijania umiejętności opowiadania o tym, co dzieje się na obrazku.

Poza bardzo popularnymi seriami tego typu, jak „Ulica Czereśniowa” czy „Rok w…” można znaleźć w księgarniach (głównie) internetowych również inne, zdecydowanie tańsze, ale ciekawe pozycje.

Niestety wiele z nich to już końcówki nakładów, dlatego zachęcam do szukania i kupowania tych ostatnich sztuk. Mamy w swojej biblioteczce już kilka takich tytułów, które można nazwać jako „trudno dostępne”.

Miś Krzyś. Znajdź na obrazku. W lesie

W serii książek „Miś Krzyś” wydano kilka tytułów – Na wsi, Na budowie, W mieście, W lesie. Niestety tylko ta o lesie jest jeszcze dostępna w kilku księgarniach online.

Cena od: 8,30 zł
Zobacz w Ceneo: https://www.ceneo.pl/30480607#crid=251906&pid=14322

Książeczki zawierają kolorowe ilustracje, idealne do opowiadania historii razem z dzieckiem. Na górze strony znajduje się biały pasek, a na nim rzeczy, które dziecko ma odszukać na rysunku.

Bystre oko, czyli mały detektyw na budowie

W serii „Bystre oko” wydano kilka tytułów (Na wsi, W mieście, Na budowie, Na wycieczce), ale tylko „Na budowie” i „Na wycieczce” są jeszcze dostępne w kilku księgarniach internetowych.

Cena od: 4,40 zł
Zobacz w Ceneo: https://www.ceneo.pl/32174444#crid=251907&pid=14322

W książce znajdują się ilustracje dotyczące etapów budowy domu, krótki opis oraz boczny pasek, na którym znajdują się rzeczy, które dziecko ma odnaleźć na rysunku.

Bystre oko, czyli mały detektyw na wycieczce

Książka „Na wycieczce” podobnie jak pozostałe z tej serii posiada jedną dużą ilustrację, krótki opis oraz listę rzeczy do odszukania na rysunku.

Cena od: 3,71 zł
Zobacz w Ceneo: https://www.ceneo.pl/32174440#crid=251909&pid=14322

Mamy jeszcze kilka książek typu „znajdź na obrazku”, ale wiele z nich nie jest już dostępna w sklepach. Macie jakieś swoje sprawdzone tytuły?

Leave a Reply