Jeśli szukacie kolorowych, wytrzymałych i odpowiednio dużych kart lub puzzli dla dzieci w wieku 12mc+, to Czuczu jest tym czego szukacie. Pierwsze kroki w świat nauki przez zabawę można zrobić właśnie z nimi. Zobaczcie we wpisie, na które pomoce dydaktyczne zdecydowaliśmy się dla naszego Kakaludka już teraz.

Pomoce dydaktyczne dla dzieci 12mc+
Czuczu Bright Junior Media

Zarówno jako mama i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej wiem, jak ważne jest wczesne stymulowanie rozwoju. Dzieci, by mogły w pełni wykorzystać swój potencjał muszą mieć możliwość go rozwijać. Nabliższe otoczenie rozwiajacego sie nieustannie małego człowieka musi być urozmaicone, stymulujące, dostarczać różnorakich bodźców, możliwości poznania, eksperymentowania i badania.

Umożliwiać dziecku naukę przez zabawę, poznawać świat namacalnie można na wiele sposobów. Nie potrzeba do tego drogich pomocy dydaktycznych, ksiażek czy zabawek. Są one jednak miłym i ciekawym rozwiązaniem, które zdecydowanie ułatwia pracę z dzieckiem na co dzień.

Nie raz jeszcze poruszę na blogu temat róznego rodzaju pomocy dydaktycznych, bo jest on bliski memu sercu. Na rynku znajdziecie wiele firm z bogatą ofertą produktów. Dziś chciałabym pokazać Wam jedną z nich, czyli Czuczu Bright Junior Media. Jeśli jeszcze o nich nie słyszeliście, to najwyższy czas to zmienić!

Czuczu dysponuje zarówno kartami obrazkowymi i kontastowymi, puzzlami, grami typu memory i innymi pomocami dydaktycznymi dostosowanymi do wieku dzieci od 0mc+. Ich produkty są porządnie wykonane, z grubego kartonu, ilustracje kolorowe i atrakcyjne dla dzieci, a ceny na szczęście nie zwalają z nóg. Zdecydowanie są to produkty na każdą kieszeń, wręcz idealne na drobny prezent.

Czuczu Moje Pierwsze Memory
Zwierzęt
a Na Wsi

CENA: od 34,46 zł

WIEK: 2+

ILOŚĆ ELEMENTÓW: 24

WYMIAR PUZZLI: 16x16cm

LINK DO CENEO:https://www.ceneo.pl/23946748#crid=121667&pid=14322

To bardzo duże karty, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ja jestem w nich zakochana, zwłaszcza z powodu ich rozmiaru.

CZUCZU ODKRYWAM KOŁO

CENA: od 14,75zł

WIEK: 12mc+

ILOŚĆ ELEMENTÓW: 16 DWUSTRONNYCH KART

WYMIAR PUZZLI: 11X11cm

LINK DO CENEO:https://www.ceneo.pl/35796532#crid=121669&pid=14322

Bardzo prosta dwuelementowa układanka, z którą radzą sobie nawet najmłodsze dzieci. A możliwości do jej wykorzystania w stymulowaniu rozwoju – ogrom!

CZUCZU ODKRYWAM KWADRAT I TRÓJKĄT

CENA: od 14.44zł

WIEK: 18MC+

ILOŚĆ ELEMENTÓW: 16 DWUSTRONNYCH KART (8X KWADRAT, 8X TRÓJKĄT)

WYMIAR PUZZLI: 11X11CM

LINK DO CENEO:https://www.ceneo.pl/35848314#crid=121671&pid=14322

Proste układanki, które nie tylko rozwijają umiejętności motoryczne dzieci, ale również ich logiczne myślenie. Fantastyczne!

CZUCZU PUZZLE Z DZIURKĄ ZWIERZĄTKA

CENA: od 21,03zł

WIEK: 18MC+

ILOŚĆ ELEMENTÓW: 12 UKŁADANEK (24 ELEMENTY)

WYMIAR PUZZLI: 16X16CM

LINK DO CENEO:https://www.ceneo.pl/48314154#crid=121672&pid=14322

Duże karty w tej układance bardzo przypadły mi do gustu. Szkoda, że kółka, które należy dopasować nie są większe. Wtedy ta układanka byłaby idealna! Pomysł łączenia dużych i małych zwierzątek (mamy i dzidziusia) bardzo przemawia do dzieci.

CZUCZU MAŁA AKADEMIA KOLORY

CENA: od 13.30zł

WIEK: 18MC+

ILOŚĆ ELEMENTÓW: 20

ILOŚĆ STRON W KSIĄŻECZCE: 18

WYMIAR PUZZLI: 6,5 cm 

LINK DO CENEO:https://www.ceneo.pl/44006046#crid=121673&pid=14322

Nie za małe i nie za duże dwuelementowe puzzle. Do wykorzystania w nauce nazywania kolorów, dopasowywania elementów i nie tylko.

Do puzzli dołaczona jest książeczka do kolorowania przedstawiająca wszystkie pary zwierzątek i kolorów.

Porównanie wielkości kart i puzzli

Jak widzicie na zdjęciu układanki są naprawdę sporych rozmiarów. Dziecko nie zmieści ich od razu do buzi, więc ryzyko zadławienia spada. Łatwo się nimi manipuluje i pewnie trzyma w małych rączkach. W mojej opinii zdecydowanie warto zainwestować w pomoce od Czuczu, bo spełnią Wasze oczekiwania jednocześnie nie doprowadzając do bankructwa 😉

Macie w swojej kolekcji układanki, karty lub puzzle od Czuczu? A może znacie inne firmy produkujące warte uwagi pomoce dydaktyczne? Jak zawsze czekam z niecierpliwością na Wasze komentarze.

2 thoughts on “Pomoce dydaktyczne dla dzieci 12mc+ Czuczu”

  1. Polecamy też Kapitana Naukę i Zieloną Sowę – „Gram z Sówką Zuzią” bardzo podobne do czuczu.

Leave a Reply