Szukacie pomysłu na prezent dla dziecka znajomych lub inspiracji przed kolejnymi zakupami? Wszystkie przedstawione grzechotki, klekotki, gryzaki i pluszaki Kakaludek testował osobiście przez ponad pół roku. Wejdźcie i przekonajcie się sami, że najlepsze zabawki dla niemowląt 0-6 mc wcale nie muszą być drogie.

Najlepsze zabawki dla niemowląt 0-6 mc

Wybierając zabawki dla najmłodszych dzieci (0-6 miesięcy) powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze zabawka musi być lekka, by niewyćwiczone jeszcze rączki mogły nią swobodnie poruszać, a w razie upadku na twarz lub główkę dziecka nie zrobiły mu krzywdy. Po drugie powinna być wąska i mała – tak by małe rączki niemowlaka były w stanie pewnie ją chwycić i na tyle duża, by mógł swobodnie objąć ją wzrokiem. Po trzecie zabawki dla najmłodszych dzieci muszą być łatwe w czyszczeniu. Początkowo wszystkie przedmioty, z którymi ma kontakt nasz maluch często myjemy, wyparzamy czy sterylizujemy.

Lepiej nie wydawać majątku na zabawki, których nie można umyć w gorącej wodzie lub wyprać w pralce bez ich uszkodzenia. W pierwszych miesiącach swojego życia dzieci dużo się ślinią i ulewają, co zdecydowanie determinuje częstotliwość czyszczenia ich zabawek. Jeśli jednak już takie macie – spróbujcie wymrozić zarazki w zamrażalniku lodówki lub na dworze zimą albo odkaźcie je przecierając czystym spirytusem.

Przedstawiamy Wam nasze ulubione i najczęściej używane zabawki z kategorii: grzechotki, klekotki, pluszaki i gryzaki. Przez pierwsze pół roku swojego życia Kakaludek nieustannie się nimi bawił. Informacje na temat nazwy i producenta danej zabawki znajdziecie pod każdym ze zdjęć. Czekamy w komentarzach na Wasze zestawienia i propozycje!

GRZECHOTKI

DSC_0004

Na zdjęciu: CANPOL (Grzechotka kolorowe kulki, Grzechotka sztanga), BABYONO (Magiczny trójkąt, Grzechotka ósemka)

KLEKOTKI

DSC_0014

Na zdjęciu: CANPOL (Grzechotka Krówki, Grzechotka klucze), IKEA (STAM Miarki w kształcie łyżek), AKUKU (Gryzak trójkąt), TINY LOVE (część odpięta od maty edukacyjnej)

PLUSZAKI

DSC_0021

Na zdjęciu: TINY LOVE (Zawieszka szeleszcząca wiewiórka), LAMAZE (Flaming Piszczyk), CANPOL (Pluszowa zabawka z piszczałką Pirat), IKEA (Grzechotka Leka), OSIOŁEK (zgubił metkę i nie wiem skąd go mamy)

GRYZAKI

DSC_0011

Na zdjęciu: TOMMEE TIPPEE (Gryzak Etap 1: Dziąsełko, Gryzak Etap 2: Kiełek), AKUKU (Zestaw 3 gryzaków wodnych), CANPOL (Gryzak wodny ster, Gryzak wodny ósemka, Gryzak Słoneczko), ŻYRAFA (nie wiemy skąd do nas przywędrowała)

12 thoughts on “Najlepsze zabawki dla niemowląt 0-6 mc”

  1. U nas najlepiej sprawdziły się szczoteczki edukacyjne (trzy etapy) i gryzaki z siateczką na owoce. Obie nasze córki najchętniej sięgały po ten zestaw 🙂

  2. W tym wieku to u nas najlepiej sprawdzały się czarno-białe książeczki i metkowce 🙂 No i oczywiście mata edukacyjna! A gryzaki, grzechotki i tym podobne zabawki w ogóle nie zostały wykorzystane 🙂

Leave a Reply