Specjalnie dla Was zebrałam pomysły na prezenty wielkanocne od Zajączka i podzieliłam je na dwie kategorie – do zabawy w domu i do zabawy na świeżym powietrzu. Zajrzyjcie koniecznie do wpisu i zainspirujcie się przed zakupami!

Pomysły na prezenty wielkanocne od Zajączka dla maluchów 12mc+

Czas Świąt Wielkanocnych coraz bliżej, a więc również wielkimi krokami zbliża się pora zakupu upominków od Zajączka. Przygotowałam dla Was zestawienie z pomysłami na prezenty – część do zabawy w domu, a część do wykorzystania całą rodziną na świeżym powietrzu.

Wszystkie wspomniane we wpisie zabawki (i nie tylko!) możecie kupić w cenach od 20-100 zł – każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od tego, jakim dysponuje budżetem. Większość jest drewniana, czyli tak jak lubię najbardziej.

Pod każdym zestawieniem znajdziecie linki, które przeniosą Was od razu do sklepu, w którym możecie kupić je teraz w większości w promocyjnej cenie. Fabryka Wafelków (https://www.fabrykawafelkow.pl/) to raj dla maniaków drewnianych zabawek najwyższej jakości. Ja przepadłam w nim na wiele godzin – lojalnie ostrzegam 😉

PREZENTY DO ZABAWY W DOMU

OWOCE I WARZYWA

Moja najnowsza miłość to drewniane owoce i warzywa. Zwłaszcza te magnetyczne, które można kroić na pół nożem. Genialnie spisują się podczas nauki nowych słów, zabawy w segregowanie, gotowanie czy sklep.

1. DREWNIANE OWOCE W SKRZYNECZCE 12 SZT JANOD

2. DREWNIANE WARZYWA W SKRZYNECZCE 12 SZT JANOD

3. WARZYWA I OWOCE ZESTAW DO KROJENIA DREWNIANY MAGNETYCZNY JANOD

4. WARZYWA Z DESKĄ DO KROJENIA PLAN TOYS

5. GUMOWE EGZOTYCZNE OWOCE DJECO

6. GUMOWE OWOCE DJECO

UKŁADANKI I PUZZLE

Rozwijają logiczne myślenie, małą motorykę i wspierają rozwój każdego malucha. Drewniane posłużą przez długi czas w niezmienionej postaci. Na największą uwagę zasługują puzzle sensoryczne (nr 4) – brzuszek każdego zwierzątka wypełniony jest innym materiałem, który fantastycznie stymuluje małe rączki do odkrywania.

1. DREWNIANE PUZZLE ZWIERZĘTA Z FARMY DJECO

2. PUZZLE DREWNIANE ŁĄKA DJECO

3. PUZZLE SENSORYCZNE DREWNIANE MOJE PIERWSZE ZWIERZĄTKA JANOD

4. PUZZLE SENSORYCZNE DREWNIANE ZWIERZĄTKA W ZOO JANOD

5. UKŁADANKA DREWNIANA 3D FARMA JANOD

6. KLOCKI DREWNIANE 6W1 LAS JANOD

7. UKŁADANKA DREWNIANA MAGNETYCZNA WESOŁY OGRÓD JANOD

8. KLOCKI ZWIERZĘTA 12SZT DJECO

POZOSTAŁE POMYSŁY NA SPĘDZANIE CZASU
W DOMU

Dla każdego wnuka i syna wędkarza takie drewniane lub magnetyczne rybki to podstawa. Kto z nas nie pamięta takich w tańszej,”chińskiej” wersji z czasów naszej młodości? Są takie zabawki, które zawsze cieszą dzieci. Katarynka i bączek do nich należą – są ponadczasowe. Do tego drewniany dinozaur, ktory składa się jak puzzle oraz wyjątkowe kredki w formie kamyków. Czyż nie są urocze? Warunek – poczekajcie z nimi, aż u Waszych maluchów minie odruch wkładania wszystkiego do paszczy 😉

1. DREWNIANE WĘDKARZYKI PLAN TOYS

2. RYBKI ZESTAW MAGNETYCZNY JANOD

3. TROPIKALNE RYKI DJECO

4. METALOWY BĄCZEK JANOD

5. STEGOSAURUS DREWNIANY DO ZŁOŻENIA JANOD

6. KATARYNKA MUSIC BOX

7. KREDKI CRAYON ROCKS W BAWEŁNIANYM WORECZKU 8 KOLORÓW

PREZENTY DO ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

PIŁKI, KULE I KRĘGLE

To są nasze tegoroczne pomysły na prezenty dla Kakaludka – drewniane boule i kręgle. Będziemy świetnie się przy nich bawić całą naszą rodziną. Polecamy Wam również piłki od Crocodile Creek – mają specjalną chropowatą powierzchnię, dzięki czemu łatwiej je złapać i rzucić małym rączkom. Rozmiarów, wzorów i kolorów do wyboru jest ogrom! Duża piłka sensoryczna, taka jak od Ludi, świetnie wspiera rozwój integracji sensorycznej. Nadaje się idealnie do wykorzystania w wielu zabawach i masażu – nóżek, rączek oraz całego ciała.

1. BOCCIA/BOULE/KULE DREWNIANE BUITEN SPEEL

2. PIŁKA DO RUGBY 19 CM CROCODILE CREEK

3. DREWNIANE KRĘGLE MAŁPKI PLAN TOYS

4. PIŁKA 7 CALI 18 CM CROCODILE CREEK

5. PIŁKA 4 CALE 10 CM CROCODILE CREEK

6. PIŁKA SENSORYCZNA ZIELONA LUDI

PORZĄDKOWANIE OGRODU

Kakaludek uwielbia sprzątać. Pasjonuje go odkurzacz – do tego stopnia, że dostał w prezencie nawet swój własny. Notorycznie podkrada nam miotłę i mopa. Świetnym pomysłem w takiej sytuacji jest kupno sprzętów dostosowanych do wzrostu 2-3 letnich dzieci. Znalazłam miotłę i grabie – znajdują się na naszej własnej liście prezentowej. Wspólna zabawa w malowanie i montowanie w ogrodzie domków dla ptaków bawi maluchy w każdym wieku. I do tego jest bardzo pożyteczne – pomaga przetrwać ptakom.

1. SZCZOTKA DO ZAMIATANIA JANOD

2. GRABIE MAŁY OGRODNIK JANOD

3. DOMEK DLA PLATKÓW BUITEN SPEEL

POZOSTAŁE POMYSŁY NA SPĘDZANIE CZASU
na świeżym powietrzu

Zabawki do ciągnięcia na sznurku świetnie sprawdzają się na spacerach. Dmuchanie baniek mydlanych z takiego urządzenia jest dużo łatwiejsze do opanowania dla maluszków. Na pierwsze wyprawy lub do przedszkola polecamy plecaczek z kameleonem – zakochałam się w tej małej muszce przy suwaku. Wiosna to czas siedzenia w piaskownicy i zabawy w przelewanie wody. Stąd moja propozycja – zestaw zabawek do piasku z wiatraczkiem i ciężarówką oraz wiaderka do przelewania wody.

  1. DREWNIANY PIESEK DO CIĄGNIĘCIA NA SZNURKU BTOYS

2. TĘCZOWY KROKODYL DO CIĄGNIĘCIA PLAN TOYS

3. BAŃKI MYDLANE KAMELEON VERDIE

4. WIADERKO Z AKCESORIAMI DO ZABAWT W PIASKU BTOYS

5. WIADERKA DO WODY ZOO SKIP HOP

6. LANCZÓWKA/PLECAK KAMELEON SKIP HOP

To już koniec naszego zestawienia. Czekamy w komentarzach na Wasze pomysły! Czego w tym roku mogą spodziewać się Wasze maluchy?
Zdjęcia we wpisie umieszczono dzięki uprzejmości i za zgodą sklepu https://www.fabrykawafelkow.pl/

 

11 thoughts on “Pomysły na prezenty wielkanocne od Zajączka dla maluchów 12mc+”

  1. Ja też uwielbiam drewniane zabawki, z tego sklepu mam liska do ciągnięcia z firmy Janod i uwielbiam go, Dorota też zaczyna:)

  2. Owoce i warzywa są cudne! Ja je biorę! Przydadzą mi się do prowadzenia warsztatów zdrowego odżywiania z dziećmi z przedszkola. 😉 Będą idealne do połączenia zabawy z edukacją prozdrowotną. Chyba też przepadnę w tym sklepie! 🙂

Leave a Reply