Wasze dzieci kochają zwierzęta? A może uwielbiają słuchać ciekawostek na ich temat? Po sukcesie „Wielkiej Księgi Robali” przyszedł czas na premierę nowej części – „Wielkiej Księgi Ssaków”. Pamiętajcie, że one są naprawdę wielkie. Większe niż „Ulica Czereśniowa”! Duży format dla małych tropicieli. Chwytajcie lupy i lornetki – pora wyruszyć po przygodę!
Wielka Księga Ssaków i Wielka Księga Robali – duży format dla małych tropicieli
„Wielka Księga Robali” to pierwsza cześć serii od Wydawnictwa Wilga. Ilustracje do nich stworzył Yuval Zommer. Najnowsza – „Wielka Księga Ssaków” miała swoją premierę dopiero 14 marca.
Wielka Księga Ssaków
Cena od: 32,84
Porównaj z Ceneo:
https://www.ceneo.pl/59487672#crid=173696&pid=14322
Na początku książki dzieci znajdują takie oto zadanie: „ODSZUKAJ 15 TROPÓW, TAKICH JAK TEN PO LEWEJ. UWAŻAJ, NA ZMYŁKI”. Dzięki temu patrzą uważnie, ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość.
Księga odpowiada na wiele pytań dotyczących świata zwierząt. Jak leniwe są leniwce? Dlaczego wilki wyją do księżyca? Co robi niedźwiedź zimą? Ile guzów ma guziec? Czy hieny się śmieją? Po co jeżozwierzowi kolce? I wiele, wiele innych.
W atrakcyjny sposób przedstawiają najważniejsze fakty o ssakach – ich powiązania rodzinne, czym się bronią i w jaki sposób komunikują.
Tutaj znajdziecie listę wszystkich zwierząt, o których przeczytacie w tej książce. Jest ich łączenie 19, w tym tak egzotyczne jak: binturong czy ratel.
Pomysł na poszukiwanie ukrytych tropów w „Wielkiej Księdze Ssaków”, to świetny pomysł przyciągający uwagę dzieci. Przedszkolaki uwielbiają wyszukiwanki i przeróżne zagadki!
Wielka Księga Robali
Cena od: 25,73 zł
Porównaj z Ceneo:
https://www.ceneo.pl/50624541#crid=173698&pid=14322
Zadaniem dzieci w „Wielkiej Księdze Robali” jest odszukanie wszystkich 15 muszek, któe ukryły się na ilustracjach.
Jak chrzęści chrząszcz? Ile kropek ma biedronka? Ile nóg ma krocionóg? Dlaczego patyczaki wyglądają jak gałązki? Dokąd leci motyl? Czy owady boją się ciemności? Te i inne pytania czekają na Was w tej książce.
Na niektórych stronach znajdziecie polecenia „Znajdz na ilustracji”. Mali obserwatorzy będą musieli odszukać na przykład: starą wylinkę wija, ważkę, która złapała obiad, pająka czatującego na posiłek.
W „Wielkiej Księdze Robali” znajdziecie wiadomości o ponad 19 robakach i ich zwyczajach.
A jak przygotować się do obserwacji robali? Co się przyda? Co jest potrzebne?