DSC_0043

Słoiczków po obiadkach i deserkach Hipp nie da się niestety ponownie i trwale zawekować, bo po czasie nakrętki same odpuszczają. Z tego powodu zaczęłam szukać dla nich innego zastosowania. Czy Wy również macie ich sporą kolekcję, z którą nie wiecie co zrobić? Zobaczcie do czego przydały się w naszym domu.

11 POMYSŁÓW NA WYKORZYSTANIE SŁOICZKÓW PO OWOCACH HIPP

Pamiętajcie, że słoiczki możecie ozdobić według własnego uznania i zdolności. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu ze starszymi dziećmi, które poradzą sobie z tym doskonale. Słoiki możecie pomalować farbami do szkła, lakierem do paznokci, okleić bibułą, ozdobić dowolną techniką, np. decoupage, water marble. Nakrętki przykryte serwetką lub materiałem i przewiązane wstążką lub sznurkiem prezentują się bardzo efektownie. Można je również pomalować lakierem do pazokci lub farbą.

1. NA PRZYPRAWY – do tego nadają się idealnie, bo dzięki zakrętkom aromat przypraw się nie ulatnia. Są małe i nie zajmują dużo miejsca – idealnie pomieszczą dwie paczki gałki muszkatołowej czy pieprzu.

DSC_0036

2. NA PREZENT – zapakuj w niego własnoręcznie zrobiony peeling solny lub cukrowy i spraw małą przyjemność przyjaciółce. PRZEPIS: sól gruboziarnistą lub cukier wymieszaj z wybranym olejkiem eterycznym, barwnikiem spożywczym i odrobiną oliwy z oliwek lub oleju kokosowego.

DSC_0027

3. NA GUMKI DO WŁOSÓW – w ten sposób zawsze są pod ręką i dużo łatwiej je znaleźć, gdy są potrzebne.

DSC_0031

4. NA ŚWIECZNIK – wystarczy ozdobić słoiczek dowolną techniką np. decoupage, farby do szkła, water marble (na zdjęciu).

DSC_0025

5. NA PRZEKĄSKI – na jedną porcję orzechów lub suszonych owoców na wynos.

DSC_0040

6. NA WYKAŁACZKI – to nasz sprawdzony sposób na zabieranie ich ze sobą na wakacje, gdzie niepotrzebne nam opakowanie zbiorcze.

DSC_0034

7. NA PATYCZKI DO USZU – wrzucone luzem do kosmetyczki zaraz się strzępią i łatwo o zaprószenie oka, przechowywane w ten sposób są dokładnie takie, jak po wyjęciu z opakowania.

DSC_0017

8. NA WSUWKI DO WŁOSÓW – już tak szybko się nie zgubią i łatwo je odnajdziecie w swojej szufladzie.

DSC_0018

9. NA ŚRUBKI – świetny sposób na segregację (np. śrubki, gwoździe, nakrętki) oraz ich bezpieczne przechowywanie lub przewożenie.

DSC_0020

10. NA GUZIKI – ja zawsze odpruwam guziki zanim wyrzucę coś zniszczonego do śmietnika – nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą. Poza tym są świetną zabawką dla dzieci w wieku szkolnym 😉

DSC_0037

11. NA MAŁĄ SKARBONKĘ – idealna na krótkoterminowe zbiórki funduszy, np. na romantyczną kolację czy wypad do kina. Wystarczy wyciąć w nakrętce mały otwór i ozdobić według uznania.

DSC_0038

Moje słoiczki są po owocach i warzywach dla najmłodszych: http://hipp.pl/zywienie-0-1/

Skorzystacie z naszych pomysłów? Co o nich myślicie? Dajcie znać w komentarzach, w jaki sposób Wy wykorzystujecie takie słoiki!

10 thoughts on “11 POMYSŁÓW NA WYKORZYSTANIE SŁOICZKÓW PO OWOCACH HIPP”

Leave a Reply