Składanie pojazdów z mniejszych elementów, naprawianie popsutych części i ich wymiana – wszystko to znajdziecie w bajkach konstrukcyjnych. Rozwijają zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego oraz powiększają zasób słownictwa dziecka.

Bajki konstrukcyjne dla dzieci na YouTube

Nasze ulubione kanały na Youtube z bajkami konstrukcyjnymi zebrałam dla Was w tym jednym wpisie. Część animacji jest po polsku, a część po angielsku. Dla mnie to zaleta, bo dzięki temu Kakaludek podłapuje nowe słówka w obcym języku.

Właśnie trwa u nas faza fascynacji rozkręcaniem i skręcaniem wszystkiego, co możliwe –  biedne jego zabawki! Z wielką pasją ogląda z czego składa się koparka, helikopter czy wóz strażacki. Dzięki tym filmikom poznał wiele nowych słów np. nazwy narzędzi i części samochodowych.

Obserwowanie jak coś się składa i rozkłada, jak wymienia się uszkodzone elementy pojazdów i je naprawia, wspiera też rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego u dzieci.

Jeśli już dzieci oglądają filmiki w Internecie lub w telewizji, to warto dbać o jakość tego, co im włączamy. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Jeśli możecie podzielić się swoimi ulubionymi kanałami na YouTube, to jak zawsze będę czekać na Wasze propozycje w komentarzach!

Mizyaka Dizyaka

Warsztat Pipo

TuTiTu

Jugnu Kids

Baby Dinosaurs

Bazylland

Funny Kids Channel

Tom Holownik

Carl Transformer

Polecam Wam również zajrzeć do naszego ostatniego wpisu z bajkami edukacyjnymi:

Bajki dla dzieci, które bawią i uczą (YouTube, Netflix)

Leave a Reply