Jestem zdania, że jeśli już włączać dziecku bajki, to takie, które niosą ze sobą jakąś wartość. Te, które umieściłam we wpisie nie tylko bawią, ale też uczą. Mogę polecić je Wam z czystym sumieniem, bo moje własne dziecko też je ogląda.

Bajki dla dzieci, które bawią i uczą (YouTube, Netflix)

W tym wpisie znajdziecie ulubione bajki mojego 2,5-letniego Kakaludka. Oglądamy je razem głównie po angielsku, bo dzięki temu świetnie wyłapuje on nowe słówka i zwroty. Potrafi też zaśpiewać już całkiem sporo piosenek.

Oferta Netflix dla dzieci jest bardzo bogata, ogromną zaletą tego serwisu jest możliwość zmiany języka wyświetlanych bajek. Oprócz języka polskiego i angielskiego część materiałów dostępna jest również po niemiecku.

Więcej bajek i kanałów na YouTube, które polecam możecie znaleźć tutaj:

Wyjątkowe bajki na YouTube warte obejrzenia

NUMBERBLOCKS

Fantastyczne piosenki o każdej z cyfr, o liczbach, różnych działaniach i pojęciach matematycznych. W prosty sposób wyjaśniają to, co małym dzieciom czasem trudno zrozumieć.

WORD PARTY

„Bal słówek” w każdym odcinku przybliża dzieciom nowe słowa, związane z określonym tematem (np. emocje), dzięki którym mogą lepiej nazywać otaczające je świat. Bajka dostępna jest w abonamencie Netflix.

MOTHER GOOSE CLUB

Piosenki po angielsku – te klasyczne i bardziej współczesne. Wiele z nich jest „z pokazywaniem”, co mój Kakaludek bardzo lubi. Sam później chętnie pokazuje, gdy śpiewa. Bajka dostępna jest na YouTube oraz w abonamencie Netflix.

LLAMA LLAMA

Przygody małej lamy-chłopczyka, który wśród rodziny i przyjaciół uczy się rozwiązywać różne problemy i stawiać czoła przeciwnościom. Bajka dostępna jest w abonamencie Netflix.

TIP THE MOUSE

Znane wszystkim przygody Tupcia Chrupcia, to nie tylko książeczki dla najmłodszych, ale również bajka animowana. Bajka dostępna jest w abonamencie Netflix.

TEE AND MO

Bardzo melodyjne piosenki z fajnym tekstem po angielsku.

RUFF RUFF, TWEET AND DAVE

Każdy odcinek, to nowa przygoda, podczas której bohaterowie poznają coś nowego. Bajka dostępna jest na YouTube.

WISSPER

Ta niezwykła dziewczynka, rozumie mowę zwierząt, dzięki czemu potrafi pomóc im rozwiązać różne problemy. Bajka dostępna jest na YouTube oraz w abonamencie Netflix.

MAGIC SCHOOL BUS

Nowa wersja bajki z mojego dzieciństwa. Pani Loczek zabiera dzieci ze swojej klasy na różne wycieczki, podczas której przeżywają niesamowite przygody. Poznają kosmos, ludzkie ciało i wiele wiele innych. Bajka dostępna jest w abonamencie Netflix.

 

I na koniec nasza najbardziej ukochana z bajek, o której nieraz już wspominałam:

BING

Przygody małego króliczka i jego przyjaciół. Bajka dostępna jest na YouTube.

A jakie bajki oglądają Wasze maluchy?

2 thoughts on “Bajki dla dzieci, które bawią i uczą (YouTube, Netflix)”

Leave a Reply