Ile można zaoszczędzić rezygnując z kupna wody butelkowanej? Czy woda z dzbanka Brita Aluna XL jest smaczna i słodka? Czy korzystanie z dzbanków filtracyjnych się opłaca? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie we wpisie – serdecznie zapraszamy do lektury!

Dzbanek filtracyjny Brita Aluna XL + filtr Maxtra

Od czterech miesięcy nie kupujemy już wody źródlanej w butelce. Z uwagi na to, że smak wody z kranu mi nie odpowiada, zdecydowaliśmy się kupić dzbanek filtracyjny marki Brita i sprawdzić jego działanie. I był to strzał w dziesiątkę!

Korzystając z promocji nabyliśmy dzbanek Brita Aluna XL z pięcioma filtrami Maxtra w zestawie za jedyne 99 zł. Dla porównania – koszt jednego filtra Maxtra to ok. 15,45 zł.

LINK DO CENEO:https://www.ceneo.pl/25769956#crid=121649&pid=14322

Główne zalety korzystania z dzbanka filtracyjnego Brita aluna xl:

  • oszczędność

Koszt zgrzewek wody źródlanej Żywiec, którą piliśmy do tej pory to około 43,50 zł miesięcznie. Cena jednego wkładu Maxtra, który pozwala na przefiltowanie 100 litrów wody lub starcza na okres 4 tygodni to około 15,50 zł. Oszczędzamy więc średnio 28 zł miesięcznie na zwykłej wodzie!

  • wygoda

Koniec z wnoszeniem do domu ciężkich butelek. Koniec z ich gnieceniem i segregacją, która zabiera czas. Dzbanek wystarczy w dowolnym momencie napełnić zimną wodą z kranu, a po dwóch minutach jest już pyszna i gotowa do picia.

  • ekologia

Im mniej odpadów plastikowych, tym lepiej. Zamiast wyrzucać co miesiąc 24 platikowe butelki po wodzie, teraz do naszego kubła trafia tylko jeden malutki wkład filtrujący.

  • smak

Woda po przefiltowaniu w dzbanku Brita jest smaczna i słodka. Przypomina wodę źródlaną Żywiec, która była jedyną odpowiadającą mi wodą. Przyrządzona z niej kawa ma piękną kremową piankę, a herbata pozbawiona jest osadu. Wlewając ją do czajnika możemy zapomnieć o jego odkamienianiu. Nie pleśnieje momentalnie jak inne wody, pozostawiona w dziecięcym bidonie lub kubku niekapku.

Dzbanek filtracyjny Brita Aluna XL jest bardzo lekki – waży zaledwie kilogram. Jego całkowita pojemność, którą uzyskamy po wyjęciu wkładki z filtrem to aż 3,5 litra. Jednak pojemność zbiornika na wodę do przefiltrowania to 2 litry, dlatego najczęściej właśnie tyle wody na raz się w nim znajduje.

Zdejmowana w pełni pokrywa bardzo ułatwia napełniane dzbanka pod kranem. Znajduje się w niej elektroniczny miernik zużycia filtra, który należy wymieniać co 4 tygodnie lub co 100 litrów wody.

Pojedynczy filtr Maxtra zawsze zapakowany jest w osobny woreczek, aby zapewnić jego sterylność i właściwości poza zasięgiem wilgoci.

Filtr MAXTRA+ MicroFlow Technology

Technologia fitrów MAXTRA łączy naturalny MicroporeFilter oraz mocny ProtectFilter. Redukuje substancje zanieczyszczające wodę, takie jak chlor, związki chloru, zanieczyszczenia organiczne oraz twardość węglanową. Absorbuje metale ciężkie, takie jak ołów i miedź, które mogą być obecne w domowych rurach wodociągowych. Unikalny FlowControl zapewnia perfekcyjny czas oraz najlepsze efekty filtracji.

Na każdym pojedynczym opakowaniu znajdziemy przypomnienie z instrukcją, jak poprawnie zamontować filtr w dzbanku. Przed użyciem każdy nowy wkład należy dwukrotnie zanurzyć w wodzie i pozwolić mu przefiltować dwa dzbanki wody, by nadawał się do dalszego bezpiecznego użytkowania.

Standardowa gwarancja dzbanka filtracyjnego Brita Aluna XL trwa 24 miesiące. Rejestrując się na stronie producenta otrzymamy dodatkowe 12 miesięcy gwarancji: http://www.brita.pl .

Instrukcja wymiany filtra Maxtra w dzbanku filtracyjnym Brita Aluna XL

A Wy jaką wodę pijecie w swoim domu? Prosto z kranu, przegotowaną w czajniku, przefiltowaną w dzbanku filtracyjnym lub innym czy butelkowaną? Czekamy na Wasze komentarze!

One thought on “Dzbanek filtracyjny Brita Aluna XL + filtr Maxtra”

  1. My również używamy tych filtrów z tym że mamy dzbanek z klapką co ułatwia znacznie wlewanie do niego wody. Fajna opcja chodź wkłady mogły by być trochę tańsze;)
    Pozdrawiam

Leave a Reply