Rowerek biegowy to jeden z najczęściej kupowanych prezentów na roczek. Niestety, równie często kupowany jest za duży i po prostu na wyrost. Na takim rowerze dziecko nie będzie mogło jeździć swobodnie. Wśród wielu modeli dostępnych na rynku znaleźliśmy dla Kakaludka pojazd idealny – pojeździ na nim zarówno roczne dziecko, jak i trzylatek!

Rowerek biegowy dla rocznego dziecka Smiki Bunzi 2 w 1

Dobrze dobrany rowerek biegowy to taki, który pozwala postawić dziecku całą stopę płasko na podłożu. Jeśli będzie za duży – dziecko będzie dotykać podłogi samymi paluszkami i przechylać się na boki, by utrzymać równowagę. Swobodną jazdę na rowerku zapewnią nogi co najmniej lekko ugięte w kolanach.

Rowerek Smiki Bunzi 2 w 1 jest wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że jest zarówno stabilnie stojącym rowerkiem trójkołowym/trzykołowym, na którym z łatwością i bez obaw pojedzie najmniejszy nawet cyklista oraz standarowym rowerem biegowym o dwóch kołach. Takim, który nie trzymany przez dziecko położy się na boku.

Zamiana roweru z trzykołowego na dwukołowy zajmuje minutkę i nie potrzeba do tego nawet śrubokręta. Wystarczy podnieść siodełko i obrócić ramę, a kółka połączą się same. To istnie genialny patent! A wraz ze zmianą ułożenia kół, zmienia się też wysokość siodełka.

Rower jest bardzo lekki i ma uchwyt w siodełku, który ułatwia rodzicom noszenie go za dzieckiem. Nasz Kakaludek potrafi go jednak podnieść i przenieść sam bez naszej pomocy (i wiedzy). W siodełku ukryta jest też mała skrytka np. na chusteczki do nosa lub plasterek.

Koła w wersji trzykołowej wyglądają w zbliżeniu tak:

Rowerek biegowy dla rocznego dziecka Smiki Bunzi 2 w 1 w stosunku do wzrostu 15 miesięcznego Kakaludka. Nie znam jego dokładnych wymiarów w centymetrach, nosi jednak ubrania w rozmiarze 86-92. Sami możecie zobaczyć, że siedzi swobodnie, stopy są płasko na ziemi, a kolana są nawet bardziej niż lekko ugięte. Dlatego jestem przekonana, że na tym rowerze pojedzie swobodnie już dziecko o wymiarach rozmiarówki 80.

Jeśli stoicie właśnie przed wyborem pierwszego roweru, a zależy Wam na takim, który będzie rósł z Waszym dzieckiem, to Smiki Bunzi 2 w 1 jest świetnym wyborem. Jest lekki, łatwy w czyszczeniu, prosty w swej formie i bardzo praktyczny, dzięki swej podwójnej funkcji. Można kupić go w sklepach Smyk już od 249 zł.

A kiedy Wasze Smyki pierwszy raz usiadły na rowerze? Zdecydowaliście się na kupno takiego biegowego, czy dostały od razu „prawdziwy” rower? Jesteśmy bardzo ciekawi, jak to było u Was 🙂

One thought on “Rowerek biegowy dla rocznego dziecka Smiki Bunzi 2 w 1”

Leave a Reply