Jaga – Katarzyna Berenika Miszczuk. Prequel serii „Kwiat paproci” przybliża nam przeszłość Jarogniewy, czyli ulubionej Baby Jagi czytelników.

Jaga – Katarzyna Berenika Miszczuk [RECENZJA]

Nie ukrywam, jestem fanką serii „Kwiat paproci” od samego początku, dlatego z radością i entuzjazmem przyjęłam wiadomość o wydaniu tego prequela. Zdecydowanie należę do osób, które nie były jeszcze gotowe na pożegnanie z jej bohaterami.

Dla tych którzy nie znają jeszcze książek o przygodach młodej szeptuchy – Gosławy, zacznę od krótkiego wprowadzenia do świata w nich przedstawionego.

Akcja „Kwiatu Papoci” ma miejsce we współczesnej Polsce, ale jest jedna mała różnica. Ludzie nadal wierzą w słowiańskich bogów i czują ich obecność w życiu, widzą magiczne stworzenia i przestrzegają licznych zabobonów.

Główna bohaterka jest studentką medycyny, która zamiast wybrać specjalizację lekarską, postanawia zostać szeptuchą i w ten sposób trafia do Bielin, gdzie poznaje swoją opiekunkę stażu – Babę Jagę.

Tak poznajemy niezwykle charyzmatyczną Jarogniewę, o której losach opowiada najnowsza książka Katarzyny Bereniki Miszczuk. Autorka przybliża nam przeszłość tej ekscentrycznej starszej pani, która swoim wyjątkowym stylem bycia, podbiła serca wielu czytelników.

„Jaga” daje nam odpowiedzi na wiele pytań, które nasuwały się czytelnikowi podczas lektury wcześniejszych części i pozwala spojrzeć na minione wydarzenia z innej perspektywy. Jaki układ połączył Jarogniewę z bogiem ognia – Swarożycem? Jak wyglądała jej wcześniejsza relacja z miejscowym żercą – Mszczujem? Jakie wydarzenia ją ukształtowały?

Nie braknie w niej również tego wyjątkowego, słowiańskiego klimatu, tak charakterystycznego dla całej serii. Są tajemnice do okrycia, problemy do rozwiązania, są demony i bogowie oraz całe mnóstwo humoru!

Serdecznie polecam, ponieważ to lekka i przyjemna, ale nie nudna historia. Dla mnie pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów „Szeptuchy”, dlatego zachęcam do nadrabiania zaległości i bliższego poznania wszystkich pięciu tomów z serii „Kwiat paproci”!

Za przekazanie tej książki do recenzji dziękujemy wydawnictwu W.A.B.

CENA: od 19,30 zł

ZOBACZ W CENEO: https://www.ceneo.pl/78173561#crid=262884&pid=14322

Przeczytaj inne recezje książek opublikowane na blogu:
https://kakaludek.com/?s=recenzja

Leave a Reply