Klasyka po angielsku Poltext, to książki w wersji do nauki języka angielskiego ze słowniczkiem i nagraniami MP3 do pobrania ze strony wydawnictwa.

Klasyka po angielsku Poltext – książki ze słownkiem i MP3

Czytanie ze zrozumieniem jest jedną z najważniejszych umiejętności w nauce języka, również języka obcego. To właśnie ono umożliwia nam dalsze zdobywanie wiedzy, poszerzanie słownictwa, przyswajanie struktur gramatycznych, idiomów i wielu innych rzeczy, dzięki którym nasz język obcy (i ojczysty) jest coraz bogatszy i piękniejszy.

Jestem wielką miłośniczką książek i od małego moje dzieci mają do nich nieograniczony dostęp. Dużo miejsca w naszym codziennym życiu zajmuje język angielski, dlatego nie brakuje nam również pozycji w tym języku.

Dla potrzymania własnych umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, które po skończeniu studiów były na bardzo wysokim poziomie, staram się regularnie czytać książki i słuchać żywego języka np. na YouTube lub w formie podcastów.

W mojej opinii, to najlepszy sposób na zachowanie różnorodnego słownictwa, swobody rozumienia tekstu czytanego i słyszanego. Największym wyzwaniem jest zachowanie płynności w mówieniu i gramatyka – zwłaszcza, gdy przez lata siedzi się z dziećmi w domu.

W ofercie wydawnictwa Poltext, które przesłało mi te książki do recenzji, znajdziecie prawie 30 tytułów na różnych poziomach trudności. Seria „Klasyka po angielsku” będzie odpowiednia zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko zależy jedynie od posiadanych przez czytelników umiejętności.

Warto podkreślić, że książki z serii „Klasyka po angielsku” zawierają mnóstwo ułatwień dla czytelników:
  • nagrania MP3 do pobrania za darmo ze strony wydawnictwa
  • słowniczek wyrazów na marginesie oraz na końcu książki
  • powiększoną czcionkę i wyróżnienia trudniejszych wyrazów
  • różnorodne ćwiczenia na rozumienie tekstu (np. T/F, abcd)
  • objaśnienia i przykłady z zakresu gramatyki
  • ciekawostki o kulturze krajów anglojęzycznych
  • klucz do wszystkich zadań na końcu książki
  • i wiele, wiele innych

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe strony z wybranych przeze mnie pozycji z oferty Poltext. Obecnie na stronie wydawnictwa trwa promocja -15%, dlatego wszystkie kosztują 25,42zł. Są to porządnie wydane książki, duże i grube. Dodatkowo „Christmas Stories” mają piękną, mieniącą się płatkami śniegu okładkę.

Christmas Stories – poziom B1-B2

Pobierz pierwszy rozdział i posłuchaj nagrania za darmo:
http://www.poltext.pl/b2329-christmas-stories.htm

Ilość stron: 264

„Christmas Stories” to zbiór „opowieści wigilijnych” dziewiętnastowiecznych autorów angielskich i amerykańskich. Tych bardzo znanych, jak Charles Dickens lub Oscar Wilde, oraz tych mało popularnych i dziś już prawie zapomnianych.

Fairy Tales – poziom B1

Zobacz na stronie wydawnictwa: http://www.poltext.pl/b2175-fairy-tales.htm

Ilość stron: 200

„Fairy Tales” to zbiór wybranych baśni Hans Christiana Andersena: Choinka, Królowa śniegu, Dziewczynka z zapałkami, Nowe szaty cesarza, Księżniczka na ziarnku grochu, Dzielny ołowiany żołnierz, Krzesiwo, Słowik.

Alice in Wonderland – poziom B1

Zobacz na stronie wydawnictwa: http://www.poltext.pl/b2268-alice-in-wonderland.htm

Ilość stron: 168

„Alice in Wonderland” to po polsku „Alicja w Krainie Czarów”. Tę powieść kochają i mali i duzi. Główną bohaterką jest Alicja, która podążając za Białym Królikiem do króliczej nory wpada do świata, w którym wszystko jest możliwe.

Peter and Wendy – poziom B1

Zobacz na stronie wydawnictwa: http://www.poltext.pl/b2231-peter-and-wendy.htm

Ilość stron: 328

„Peter and Wendy” to „Piotruś Pan” w wersji do nauki języka angielskiego. Fabuły tej powieści dla dzieci, chyba nie trzeba nikomu przybliżać. Dorastanie jest trudne, ale gdy masz w pobliżu swoich przyjaciół, to nie straszny Ci żaden Kapitan Hak!

The Secret Garden – poziom B1-B2

Zobacz na stronie wydawnictwa: http://www.poltext.pl/b2261-the-secret-garden.htm

Ilość stron: 360

„The Secret Garden” to po polsku „Tajemniczy ogród”. To piękna i bardzo wartościowa powieść obyczajowa dla dzieci. Zaliczana jest do klasyki światowej literatury. Główną bohaterką jest Mary, której wyjątkowa relacja z niepełnosprawnym chłopcem – Collinem, jest głównym wątkiem tej książki.

The Wonderful Wizard of Oz – poziom B2

Zobacz opis na stronie wydawnictwa: http://www.poltext.pl/b2193-wonderful-wizard-of-oz.htm

Ilość stron: 383

„The Wonderful Wizard of Oz” to po polsku „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Jest to historia małej Dorotki, która wraz z swym psem Toto, zostaje porwana przez tornado i przeniesiona do magicznej krainy. Tam poznaje niezwykłych przyjaciół i przeżywanie niesamowite przygody.

Za przekazanie książek do recenzji serdecznie dziękujemy wydawnictwu Poltext

Leave a Reply