Koszmarny Karolek, to znana i lubiana seria książek pełnych humoru, którą pokochały dzieci na całym świecie. Jubileuszowe, 100. opowiadanie już w sprzedaży!

Koszmarny Karolek, czyli książki dla dzieci pełne humoru

Powiedzmy to sobie na samym początku, „Koszmarny Karolek” to książka, która budzi silne emocje u sporej grupy rodziców. Nie podoba im się taki humor, przejaskrawione cechy bohaterów oraz często niewłaściwe zachowania Karolka i jego rodziców.

Jest to jednak książka, po którą dzieci w młodszym wieku szkolnym sięgają bardzo chętnie. Zarówne te grzeczne, jak i te mniej. Jest to pewnego rodzaju fenomen, że uczniowie, którzy generalnie nie przepadają za czytaniem, w „Koszmarnym Karolku” odnajdują dużą przyjemność i wiele powodów do śmiechu.

Moim prywatnym zdaniem, jako mamy i nauczycielki, nie ma w tej serii książek nic strasznego. Wypowiadało się na ten temat również wielu innych pedagogów i psychologów. Od czytania bajki o tym niegrzecznym chłopcu nasze własne nie wyhoduje sobie nagle pary „diableskich rogów”.

Jest to jednak bardzo dobry pretekst do rozmowy z naszymi pociechami o szkodliwości etykietowania innych ludzi i o tym, jak ciężko jest się później takiej przypiętej do nas łatki pozbyć.

Wielu dorosłych uwielbia czytać kryminały i horrory. Czy to oznacza, że mają skrzywioną psychikę lub jakieś zaburzenia? A może sami zostaną w przyszłości mordercami? Raczej nie. Czytanie książek na tym właśnie polega, że pozwala nam czuć różne emocje, często skrajne, ale doświadczać ich w bezpiecznym otoczeniu naszego własnego domu.

W ten sposób postrzegam również książki o perypetiach Koszmarnego Karolka i Doskonałego Damianka. Ich cechy są bardzo przejaskrawione, ale każde dziecko odnajdzie w nich troszkę z siebie. Wyobraźnia Karolka podsuwa mu często niesamowite pomysły na psikusy i złośliwości, ale przecież czasem fajnie jest poczuć się niegrzeczym i zrobić coś, czego nie wolno.

Zachęcam do zajrzenia na profil Koszmarnego Karolka na Facebooku:
https://www.facebook.com/ksiazki.koszmarnykarolek/

Poniżej możecie zobaczyć pierwszą książkę z tej serii oraz ostatnią, która zawiera jubileuszowe, bo już setne opowiadanie o tym małym łobuziaku.

Koszmarny Karolek. Paskudne początki.

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/ksiazka/koszmarny-karolek-paskudne-poczatki-francesca-simon-146988

Liczba stron: 128
Cena: 16,99 zł (cena regularna: 24,99zł)

„Koszmarny Karolek. Paskudne początki” to cztery niezależne opowiadania o przygodach tego najkoszmarniejszego dziecka na świecie. Tekst w książce jest powiększony, więc zdecydowanie sprawdzi się wśród najmłodszych czytelników. Mnóstwo humoru, który albo się kocha, albo nienawidzi. Uwaga, książka wywołuje trudne do opanowania wybuchy śmiechu wśród dzieci i dorosłych! Zwłaszcza podczas czytania na głos.

W książce nie brakuje ilustracji, które zawsze są mile widziane w książkach dla dzieci i stanowią atrakcyjne uzupełnienie fabuły.

Na końcu tej książki, oprócz ciekawostek o autorce (Francesca Simon) i ilustratorze (Tony Ross), znajdziecie również dodatek „Zabaw się z Karolkiem”, czyli najróżniejsze łamigłówki i zadania dla dzieci.

Koszmarny Karolek i odlot z polotem

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/ksiazka/koszmarny-karolek-i-odlot-z-polotem-francesca-simon-146987

Liczba stron: 160
Cena: 16,99zł (cena regularna: 24,99zł)

„Koszmarny Karolek i odlot z polotem” to w sumie cztery rozdziały, które tworzą niezależne opowiadania. Każde z nich pełne jest typowego dla tej serii książek humoru. Nie ukrywam, czytanie Karolka na głos bywa przezabawne. Bardzo podoba mi się duża czcionka oraz wykorzystanie różnych krojów liter oraz ich pogrubień, aby jeszcze bardziej zachęcić dzieci do samodzielnego i uważnego czytania. Nie brakuje tu również ilustracji, które lubią w swoich książkach chyba wszystkie dzieci.

Na końcu książki znajdziecie informacje o autorce (Francesca Simon) i ilustratorze (Tony Ross) tej bestsellerowej serii książek dla dzieci.

Dajcie nam znać w komentarzach, jakie najkoszmarniejsze psoty i psikusy wymyśliły Wasze dzieciaki lub Wy sami w dzieciństwie!

Za przekazanie książek do recenzji dziękujemy wydawnictwu Znak

Leave a Reply