Seria książek o Pepe, to mnóstwo powodów do wspólnego odkrywania świata. Ten mały chłopiec robi wiele rzeczy po raz pierwszy, a my razem z nim.

Seria książek o Pepe – nowości od Kapitana Nauki

Seria książek o Pepe, to świetna propozycja dla dzieci w wieku 3+, które lubią słuchać już trochę dłuższych tekstów, ale nadal ważne są dla nich duże i kolorowe ilustracje.

Tego małego chłopca bardzo łatwo polubić, ponieważ tak jak większość przedszkolaków, wiele rzeczy robi po raz pierwszy w swoim życiu. W poznawaniu świata towarzyszy mu mama, dlatego Pepe odważnie i z entuzjazem stawia czoła nowym wyzwaniom.

Książki są bardzo starannie wydane – mają porządną, twardą oprawę i dobrze umocowane strony. Ilustracje są duże i kolorowe, a ilość tekstu jest odpowiednia dla obu moich chłopców (2-latek i 4-latek). Cena jest przystępna, dlatego seria o Pepe to dobry pomysł na prezent dla przedszkolaków.

We wrześniu swoją premierę miały dwie części – „Pepe jeździ na rowerze” i „Pepe leci samolotem”. O dwóch poprzednich, które dostępne są w sklepach już od maja możecie przeczytać na końcu tego wpisu.

Grupa wiekowa: 3-6 lat
Okładka: twarda
Ilość stron: 32
Cena: od 11,44 zł

Pepe leci samolotem

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/dla-dzieci/2074-pepe-leci-samolotem-9788366237391.html

Pepe po raz pierwszt poleci samolotem i jest z tego powodu bardzi podekscytowany. W podróży towarzyszy mu mama, która wszystko tłumaczy i opisuje.

Na końcu książki znajdziecie podsumowanie najważniejszych i najciekawszych słów związanych z lotniskiem i podróżowaniem, które zostały użyte w tekście, w formie słowniczka obrazkowego. Na małych czytelników czeka również ich własny paszport do wypisania!

Pepe jeździ na rowerze

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/dla-dzieci/2075-pepe-jezdzi-na-rowerze-9788366237407.html

Wybór pierwszego rowerka, to poważna sprawa! Pepe przygotowuje się do nauki samodzielnej jazdy z pomocą mamy i… zapasu plastrów.

Słowniczek obrazkowy na końcu książki jest świetnym podsumowaniem i zarazem przypomnieniem pojęć związanych z jazdą na rowerze. Na przyjaciół Pepe’go czeka również Dyplom Rowerzysty do uzupełnienia.

„Pepe idzie do kina” i „Pepe idzie do fryzjera” miały swoją premierę już w maju, ale zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę. Książki są pięknie ilustrowane, starannie oprawione, a znajdziecie je w sklepach internetowych już od ok. 11,50 zł.

Grupa wiekowa: 3-6 lat
Okładka: twarda
Ilość stron: 32
Cena: od 11,44 zł

Pepe idzie do fryzjera

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/dla-dzieci/2032-pepe-idzie-do-fryzjera-9788366237254.html

Pierwsza wizyta u fryzjera, to wiele niewiadomych. Pepe wraz z mamą udaje się do niesamowitego salonu, w którym można zrobić sobie nawet niebieskie włosy!

Bardzo podoba mi się umieszczanie najciekawszych i/lub najważniejszych słów z danej książki na jej końcu. Mój Kakaludek uwielbia odszukiwać je później wszystkie na ilustracjach. Znajdziecie tu również Dyplom, dzięki któremu możecie upamiętnić Waszą pierwszą wizytę u fryzjera i nową fryzurę.

Pepe idzie do kina

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/dla-dzieci/2031-pepe-idzie-do-kina-9788366237261.html

Gdy w mieście nagle złapie Was deszcz, to najlepiej ukryć się w kinie! Pepe wybiera film, szuka swojego miejsca w sali kinowej i niecierpliwie czeka wraz z mamą na swój pierwszy seans.

W tej ksiażce, poza słowniczkiem obrazkowym pojęć związanych z kinem, znajdziecie również dyplom upamiętniający Waszą pierwszą wizytę i obejrzany wspólnie film.

Całą serię gorąco polecamy, bo książki są bardzo ładnie wydane, mają duże i kolorowe ilustracje oraz odpowiednią ilość tekstu dla obu moich chłopców.

Za przekazanie książek do recenzji dziękujemy Kapitanowi Nauce i wydawnictwu Edgard

Leave a Reply