Co jest takiego wyjątkowego w tych książeczkach? To seria z ilustracjami zainspirowanymi polskim folklorem, a do tego pomaga w uczeniu się języków obcych od małego. Wszystkie obrazki podpisane są aż w 5 językach – polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim!

Kolory, Liczby, Przeciwieństwa, czyli folklor od Egmont

Kakaludek rozwija swoje umiejętności mówienia i z dnia na dzień powtarza coraz więcej słów. Nadal do jego ulubionych należą te w języku angielskim, ale robi postępy również w stosowaniu swej mowy ojczystej.

(Ciekawostka: pierwsze słowa, którymi posługiwał się Kakaludek to: mama, tata, brat, cyc, one, two, apple, blue, green i red 😀 Słówka po angielsku przychodziły mu z łatwością, nie musiał trudzić się z ich wymową. Do dziś często zamiast „jabłko” woli powiedzieć „apple”.)

Uwielbia liczyć i nazywać kolory. To jego dwa ulubione tematy. Gdy zobaczyłam książki z serii ART od Egmont wiedziałam, że muszę je mieć. Ilustracje są wyjątkowe, bo nawiązują do polskiej tradycji i folkloru.

Każdy pasjonat języków obcych i uczenia ich dzieci od małego doceni fakt, że każdy obrazek w tych książkach podpisany jest aż w pięciu językach. Przeczytamy w nich wyrazy po polsku, angielsku, niemiecku, hiszpańsku i francusku!

Każda z książeczek w tej serii posiada 24 grube tekturowe strony o zaokrąglonych brzegach.

Marianna Oklejak jest ilustratorką serii „Basia” od Wydawnictwa Egmont, które są znane i lubiane przez wiele dzieci. Jej prace zdobywają nominacje i nagrody w konkursach na całym świecie.

KOLORY MARIANNA OKLEJAK EGMONT

Cena: od 10,79 zł

Porównaj z Ceneo:
https://www.ceneo.pl/53026188#crid=145212&pid=14322

LICZBY MARIANNA OKLEJAK EGMONT

Cena: od 10,56 zł

Porównaj z Ceneo:
https://www.ceneo.pl/53026190#crid=145213&pid=14322

PRZECIWIEŃSTWA MARIANNA OKLEJAK EGMONT

Cena: od 10,57 zł

Porównaj z Ceneo:
https://www.ceneo.pl/53026192#crid=145215&pid=14322

Dla mnie – matki pasjonatki języków obcych, która w swoim życiu uczyła się już podstaw kilku języków (z nudy lub dla zabawy), takie książeczki to nie lada gratka. Musiałam je mieć 🙂

A Wy kiedy rozpoczęliście naukę języków obcych Waszych dzieci? Czekamy na odpowiedzi w komentarzach!

Leave a Reply