Wielki powrót Muminków, to coś na co czekają nie tylko dzieci. Każdy dorosły pamięta chyba kultową animację studia Se-Ma-For. Dzięki współpracy filmowców z Polski i Finlandii powstał niezwykły film. I już wkrótce, chwilę przed Świętami trafi do kin w całej Polsce!

Muminki powracają! „Magiczna Zima Muminków” 22 grudnia trafia do kin!

Już 22 grudnia trafi do kin film niezwykły, bo wykorzystano w nim oryginalne kadry z kultowej dziś animacji „Opowiadania z Doliny Muminków”. Serial emitowany był na przełomie lat 70. i 80., i materiały pochodzące z jego 43 odcinków stanowią podstawę, na której zrealizowano ten film.

Polsko-fiński duet – Jakub Wroński i Ira Carpelan podjęli się opowiedzenia nam historii o wyjątkowym czasie w Dolinie Mumików. Tak, jak w książce „Zima Muminków”, której autorem jest Tove Jansson, Muminek postanawia nie zapadać w zimowy sen. Chce odkryć, co to śnieg i mróz oraz poznać tajemniczą Gwiazdkę.

„Opowiedz o śniegu – powiedział Muminek, siadając na wyblakłym od słońca krześle ogrodowym Tatusia.”

Muzykę do filmu „Magiczna Zima Muminków” skomponował Łukasz Targosz, a w obsadzie dubbingowej usłyszymy gwiazdy polskiego kina:

  • Narrator opowieści – Piotr Fronczewski
  • Muminek – Maciej Musiał
  • Mama Muminka – Natalia Kukulska
  • Paszczak – Maciej Stuhr

„Magiczna Zima Muminków” trafi do kin również za granicą, m.in. zobaczą ją widzowie we Francji, Skandynawii, Chinach czy Japonii. Przedpremierowo zostanie wyświetlona na festiwalach: JuniorFest, Fredrikstad, czy Festiwalu Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych w Oulu. Słychać również pogłoski o możliwej nominacji filmu do Oskara!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.muminkifilm.pl

Miłośników Muminków serdecznie zapraszamy do polubienia profilu filmu na Facebooku, gdzie znajdziecie najnowsze informacje:

Magiczna Zima Muminków  na Facebooku

 

Leave a Reply