Anime to nie same bajki dla dzieci. To również świetna rozrywka dla dorosłych. Istnieje wiele wciągających seriali, które mogą zachwycić zarówno fanów horroru, jak i romansu.

Najlepsze anime – moje TOP 10 japońskich seriali animowanych

Anime to nie same bajki dla dzieci. To również świetna rozrywka dla dorosłych. Istnieje wiele świetnych seriali, które mogą zachwycić zarówno fanów horroru i romansu.

Jeśli jeszcze nigdy nie widzieliście żadnego anime, to najwyższy czas to zmienić! Istnieje wiele genialnych tytułów, które mogą przekonać do siebie nawet tych najbardziej niechętnych.

Warto pamiętać o tym, że każde anime jest dedykowane konkretnej grupie odbiorców. Na przykład:

  • shoujo – anime dla nastoletnich dziewczyn
  • shounen – anime dla nastoletnich chłopców
  • josei – anime dla starszych nastolatek i kobiet
  • seinen – anime dla starszych nastolatków i mężczyzn

Jeśli w serialu występują wątki erotyczne, nagość lub seks, wtedy znajdziecie je najcześciej w kategorii ecchi. Wątki homoseksualne pomiędzy mężczyznami znajdziecie w anime z gatunku shounen-ai, a pomiędzy kobietami w shoujo-ai. Są to dość popularne motywy i często mają charakter jedynie platoniczny.

Poniżej przedstawiam Wam mój własny ranking – TOP 10 najlepszych anime, które uwielbiam i do których wielokrotnie już wracałam.

DEATH NOTE

(Źródło: http://www.speedtest.pl)

Grupa docelowa: shounen

Gatunek: akcja, nadprzyrodzone, kryminalne, psychologiczne, thriller, tajemnica

Fabuła: Pewnego dnia Yagami Light – uczeń liceum, znajduje dziwny notatnik. Po wpisaniu do niego imienia i nazwiska konkretnej osoby zostaje ona zabita. Yagami przyjmuje pseudonim Kira i postanawia rozprawić się ze złem tego świata –  przestępcami nękającymi jego kraj. To mroczne anime, ale niezwykle wciągające.

OURAN HIGH SCHOOL HOST CLUB

(Źródło: https://nefariousreviews.com)

Grupa docelowa: shoujo

Gatunek: komedia, romans, szkolne, harem, parodia

Fabuła: Haruki jest biedną uczennicą elitarnej szkoły, która udaje chłopca. W wyniku niefortunnych zdarzeń staje się dłużniczką pewnego szkolnego klubu i teraz jako „żigolak” musi odpracować sporą sumę pieniędzy. To słodko-gorzka opowieść o rodzącej się przyjaźni i miłości. Jest przezabawne – zawsze poprawia mi humor.

VAMPIRE KNIGHT

(Źródło: https://nefariousreviews.com)

Grupa docelowa: shoujo

Gatunek: dramat, tajemnica, nadprzyrodzone, romans, szkolne, fantasy

Fabuła: Yuuki i Zero Kiryuu są uczniami Akademii Cross. W wielkiej tajemnicy utrzymywany jest fakt, że do Klasy Dziennej chodzą ludzie, a do Klasy Nocnej wampiry. Yuuki i Kaname łączy przeszłość, która nie daje jej spokoju. To raczej mroczne i smutne anime, które darzę ogromnym sentymentem.

SWORD ART ONLINE

(Źródło: https://www.animeholik.pl)

Grupa docelowa: shounen

Gatunek: akcja, przygodowe, dramat, magia, fantasy, romans, harem

Fabuła: W 2022 roku została stworzona pierwsza gra, która pozwala na pełne zanurzenie – przeniesienie się „ciałem” i duszą do świata wirtualnego. Podczas premiery gry okazuje się, że jej twórca postanawia uwięzić w niej 10,000 graczy. Istnieją tylko dwie możliwości opuszczenia gry – albo przejdziesz ją całą albo zginiesz. Kazuto Kirigaya był wcześniej jej beta-testerem, a teraz postanawia zrobić wszystko, by ukończyć grę i uwolnić swoich towarzyszy.

LOVELESS

(Źródło: http://justdubs.org)

Grupa docelowa: shoujo

Gatunek: akcja, dramat, tajemnica, nadprzyrodzone, romans, shounen-ai

Fabuła: Po śmierci starszego brata Ritsuka traci grunt pod nogami. Gdy poznaje Soubiego dowiaduje się, że jego brat miał wiele sekretów. Musi teraz zastąpić go w walce i zająć jego miejsce u boku jego byłego partnera-kochanka.

PARASYTE

Grupa docelowa: seinen

Gatunek: akcja, dramat, tajemnica, nadprzyrodzone, horror, psychologiczne, thriller

Fabuła: Pewnego dnia na ziemię przylatują pasożyty z kosmosu. Dostają się do organizmu ludzi i przejmują ich ciała. Izumi Shinichi to licealista, którego pasożyt zagnieździł się tylko w ręce, a nie w mózgu. Dzięki temu nawiązują ze sobą dziwną relację, która wiele ich nauczy.

NORAGAMI

(Źródło: https://goboiano.com)

Grupa docelowa: shounen

Gatunek: akcja, przygodowe, komedia, nadprzyrodzone

Fabuła: Yato jest biednym bogiem, który zbiera na własną świątynię. Mając tak dużą konkurencję podejmuje się różnych małych zadań, by zbierać grosz do grosza. W przygodach towarzyszą mu – urocza Hiyori oraz buntowniczy Yukine.

SEVEN DEADLY SINS

Grupa docelowa: shounen

Gatunek: akcja, przygodowe, magia, fantasy, ecchi

Fabuła: Szukając pomocy dla swojego udręczonego królestwa, Elizabeth odnajduje wzmianki na temat legendarnej grupy rycerzy „Siedem Grzechów Głównych”. Postanawia ich odnaleźć i prosić o ratunek w walce z wrogiem. To pełne humoru anime zawsze wyciąga mnie z dołka!

TOKYO GHOUL

Grupa docelowa: seinen

Gatunek: akcja, dramat, tajemnica, nadprzyrodzone, horror, psychologiczne

Fabuła: Podczas randki licealista Kaneki zostaje zaatakowany. W skutek odniesionych ran zostaje częściowo zamieniony w ghoula – potwora żywiącego się ludzkim mięsem. Od tego momentu zmienia się całe jego życie, a on musi się dowiedzieć, co z nim dalej zrobić.

HIGH SCHOOL DXD

Grupa docelowa: akcja, komedia, nadprzyrodzone, romans, szkolne, ecchi, harem

Gatunek: shounen

Fabuła: Trzy rasy walczą ze sobą o przewagę – anioły, demony i upadłe anioły. Na swojej pierwszej randce nasz pechowy Hyoudou Issei zostaje zabity. Od teraz jako demon-niewolnik należy do Rias Gremory, ktora przywróciła go do życia. Serial jest bardzo zabawny, o ile nie przeszkadzają Wam gołe piersi i zboczone żarty 😉

DAKARA BOKU WA, H GA DEKINAI (SO, I CAN’T PLAY H!)

Grupa docelowa: komedia, nadprzyrodzone, szkolne, ecchi, romans, harem

Gatunek: shounen

Fabuła: Ryosuke Kaga podpisuje kontrakt z Lisarą Restor – bóstwem śmierci i od teraz zostaje źródłem jej energii. To anime jest bardzo podobne do High School DXD –  jeśli nie przeszkadzają Wam elementy ecchi, to jest przezabawne.

JUNJOU ROMANTICA

Grupa docelowa: josei

Gatunek: komedia, romans, okruchy życia, shounen-ai

Fabuła: Misaki Takahashi jest 18-latkiem, który potrzebuje korepetycji przed egzaminami na studia. Jego starszy brat organizuje mu w tym celu spotkania ze swym przyjacielem – Akihiko Usamim, który jest również bardzo popularnym autorem romansów dla dziewcząt. To słodko-gorzka opowieść o miłości, ale pełna humoru, o ile nie przeszkadza Wam, że jest o samych mężczyznach.

Ogromny spis anime wraz z ich opisami znajdziecie na tej stronie : https://shinden.pl/

Co woleliście oglądać w dzieciństwie – Pokemony czy Dragon Balla? Lubicie oglądać japońskie seriale animowane, czy nie przypadły Wam do gustu?

Leave a Reply