Czego używać do przewijania niemowląt? Chusteczek nawilżanych jednorazowych czy wacików? Oczywiście, że najlepsza i najzdrowsza dla skóry najmłodszych dzieci jest zwykła przegotowana woda. We wpisie znajdziecie moje porównanie cen i wielkości najlepszych oraz najtańszych wacików do pielęgnacji niemowląt.

Najlepsze i najtańsze waciki dla niemowląt

Na zdjęciu głównym w tym wpisie umieściłam dla porównania zwykły okrągły wacik kosmetyczny. Moim zdaniem takie waciki są za małe i nie spełniają swojej funkcji podczas przewijania. Nie można nimi porządnie obmyć ani pupki, ani ciałka dziecka. Może i są najtańsze, bo kupicie je już za 0,02 zł za sztukę, ale to nie o to chodzi, by sobie życie z maluszkiem utrudniać, a ułatwiać.

Przy Kakaludku świetnie sprawdziły się nam takie większe waciki – prostokątne lub owalne. Moczyliśmy je w letniej przegotowanej wodzie i tak dbaliśmy o pielęgnację skóry naszego maluszka podczas zmiany pieluszki. Nigdy nie mieliśmy kłopotów z podrażnieniami, czy z pieluszkowym zapaleniem skóry.

W tym porównaniu zamieszczam ceny regularne wacików – bez promocji. Przeliczone na cenę za sztukę, na podstawie aktualnej oferty Ezakupy Tesco. Jeśli znacie miejsca, gdzie można kupić je jeszcze taniej, to będę wdzięczna za wszystkie informacje w komentarzu.

Gaga Premium Płatki bawełniane dla niemowląt 60 sztuk

Cena regularna: 0,08 zł za sztukę

Zalety: Bardzo duże, można przeciąć je nawet na pół i sprawdzą się idealnie przy przewijaniu. Całym wacikiem możemy śmiało obmyć maluszka na przewijaku. Są bardzo miękki i raczej cienkie, ale nie przedzierają się podczas użytkowania.

Gaga Premium Płatki bawełniane dla niemowląt 60 sztuk

Cena regularna: 0,07 zł za sztukę

Zalety: Te same waciki co wyżej, ale w idealnym rozmiarze. Ani nie za duże, ani nie za małe. Bardzo dobra jakość w niskiej cenie.

porównanie wielkości wacików gaga premium i gaga premium mini

Cleanic Pure Effect Soft Touch Płatki kosmetyczne 50 sztuk

Cena regularna: 0,08 zł za sztukę

Zalety: Mają prążkowaną powierzchnię i są najmniej miękkie ze wszystkich wacików w tym wpisie, ale nadal delikatne dla skóry maluszka. Lubię je za wytrzymałość, bo świetnie nadają się do ścierania bardziej zaschniętych nieczystości 😉

tesco pro formula płatki kosmetyczne 3-warstwowe 40 sztuk

Cena regularna: 0,07 zł za sztukę

Zalety: To mój absolutny hit! Najlepsze waciki w najlepszej cenie. Grube, miękkie i wytrzymałe. Odpowiednio duże. Nic dodać, nic ująć.

Jeśli znacie waciki kometyczne podobnej wielkości w cenie 0,07-0,08 zł za sztukę, o których nie wspomniałam w tym porównaniu, to dajcie koniecznie znać w komentarzu! Chętnie je kupię, przetestuję i dodam do tego zestawienia.

Leave a Reply