Jak urozmaicić dzieciom naukę języka angielskiego? Jak wspierać naukę języka angielskiego w domu? Najlepsze gry o języku angielskim dla małych dzieci.

Nauka języka angielskiego dla dzieci z Carotina Lisciani

Z zawodu jestem nauczycielką edukacji elementarnej i języka angielskiego, a nauka języków obcych jest moją wielką pasją. Nic więc dziwnego, że miłość do nich zaszczepiam od urodzenia również moim dzieciom. Kakaludek ma dopiero 2,5 roku, ale od urodzenia jest otoczony w naszym domu językiem angielskim.

Razem z Tatą Kakaludka mamy wiele sposobów na to, jak uczyć nasze dzieci poprzez zabawę, a dużym ułatwieniem są  dla nas wartościowe książki, gry i zabawki, dlatego chętnie wypatrujemy nowych pomocy dydatycznych dla naszych chłopaków.

W tym wpisie znajdziecie naszą recenzję produktów, które otrzymaliśmy do recenzji od firmy Dante – wyłącznego dystrybutora zabawek wielu cenionych na całym świecie marek, takich jak: Lisciani, Quercetti, Viking Toys, Panini, Multiprint, Zoob , Magformers, Cubic Fun, Sequence, Collecta, Teama oraz DollsWorld.

My little ENGLISH

Wiek: 3-6 lat

Zobacz w aleMaluch.pl: https://www.alemaluch.pl/Ksiazeczki-Carotiny-My-Little-English,761752,p.html

„My little ENGLISH” to interaktywna książeczka, która urozmaici poznawanie języka angielskiego przez maluchy. Przedstawia cztery pory roku, a na każdej ze stron znajduje się zadanie do wykonania z wykorzystaniem mówiącej marchewki  – Carotina świeci oraz komentuje dobre i złe odpowiedzi.

Podczas wspólnego oglądania, gdy opisujemy dziecku to, co widzimi na obrazkach, mówiąca marchewka stanowi wesołe uromaicenie wspólnie spędzonego czasu. Świeci oraz wydaje dźwięki. W jej repertuarze znajdują się takie odgłody i słowa jak: „ok”, „wow” i dźwięk sygnalizujący błędną odpowiedź,

Zadaniem dziecka jest dotknięcie marchewką czarnej kropki, a ona zareaguje dźwiękiem i odgłosami na udzieloną odpowiedź. Jest zaprogramowana na konkretne polecenia zapisane w książeczce – „Odnajdź kwiatki”, „Które zwierzątka śpią?”, „Znajdź jesienne owoce”, „Znajdź letnie owoce”.

Zachęcam Was jednak do wymyślania własnych poleceń i zadawania ich dzieciom. Moje przykłady, które wymyśliłam to: Gdzie jest pomarańczowy kwiat? Który owoc jest zielony? Które zwierzątko jest największe?

Z Internetu możemy pobrać plik mp3 z wymową wszystkich wyrazów, które znajdziemy w książeczce, więc nawet rodzice, którzy nie czują się zbyt pewnie w związku ze swoimi kompetencjami w zakresie nauczania języka angielskiego własnych dzieci, znajdą w ten sposób dodatkową pomoc. Link do pliku znajduje się na okładce książki.

Tutaj możecie usłyszeć i zobaczyć książeczkę „My little ENGLISH” na naszym kanale na YouTube:

Zaliczone na 6! Pierwszy angielski

Wiek: 3-6 lat

Zobacz w aleMaluch.pl: https://www.alemaluch.pl/Zaliczone-Na-6-Moja-Pierwsza-Nauka-Angielskiego,761847,p.html

Pamiętacie takie cudeńka z naszego dzieciństwa? W podstawowce był to prawdziwy hit. Do tablicy-walizeczki dołączone są dwie mówiące Carotiny oraz aż 15 dwustronnych, wymiennych kart z zadaniami o różnym stopniu trudności. Dzięki temu nawet mój 2,5-latek potrafi udzielić prawidłowych odpowiedzi bez żadnej pomocy z mojej strony.

Zadaniem dziecka jest dotkąć dwóch kropek, które łączą się w odpowiednią parę. Wtedy mówiące Carotiny sygnalizują światłem i dźwiękiem dobrze udzieloną odpowiedź.

Gra ćwiczy ponad 150 angielskich słówek w zakresie liter i cyfr, kolorów, kształtów, nazw zwierząt oraz otaczającego świata (np. nazwy mebli, zabawek). Doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, pamięć, koncentrację i uwagę, oraz rozwija umiejętność logicznego myślenia poprzez grupowanie, łączenie i porównywanie.

Tutaj możecie zobaczyć grę „Zaliczone na 6! Pierwszy angielski” na naszym kanale na YouTube:

Gry dla przedszkolaków. Język angielski

Wiek: 3-6 lat

Zobacz w aleMaluch.pl: https://www.alemaluch.pl/Gry-Dla-Przedszkolakow-Jezyk-Angielski,763062,p.html

„Gry dla przedszkolaków. Język angielski” to aż 6 różnych możliwości do wspólnej zabawy. Zestaw zawiera 4 plansze, 48 internatywnych kart oraz mówiącą i świecącą Carotinę.

Dzięki zabawie dziecko poznaje i doskonali słownictwo związane z domem i jego wyposażeniem. Rozwija umiejętność logicznego myślenia, ćwiczy pamięć, koncetrację i koordynację wzrokowo-ruchową.

W grze znajdziemy takie zadania jak: nazywanie przedmiotów przedstawionych na obrazku (internatywne karty), rozpoznawanie przedmiotów po ich kształcie (prawa strona plansz) oraz odnajdywanie tylko tych przedmiotów, które znajdują się na rysunku (lewa strona plansz).

Dziecko udziela odpowiedzi poprzez dotknięcie Carotiną odpowiedniej kropki, a ona sygnalizuje dobrze i źle wykonane zadanie mówiąc i świecąc.

Tutaj możecie zobaczyć grę „Gry dla przedszkolaków. Język angielski” na naszym kanale na YouTube:

Quiz JĘZYK ANGIELSKI

Wiek: 5-10 lat

Zobacz w aleMaluch.pl: https://www.alemaluch.pl/Quiz-Jezyk-Angielski,919967,p.html

Gra, którą poleca sobie wzajemnie wielu anglistów, bo świetnie aktywizuje dzieciaki na zajęciach. Została opracowana na podstawie programu nauczania dla szkół podstawowych, więc jest to jej dodatkowy atut.

W zestawie znajduje się: kolorowa plansza, 4 pionki, koło losujące (spinner), żetony i odznaki oraz aż 48 kart z pytaniami i karty specjalne.

Dzięki niej dziecko doskonalu swoją wiedzę w zakresie gramatyki, ortografi oraz leksyki języka angielskiego. Wzbogaca swoje słownictwo w zakresie: kolorów, cyfr, nazw zwierząt i zawodów oraz przedmiotów życia codziennego.

Do gry dołączona jest oczywiście instrukcja wraz z prawidłowymi odpowiedziami. W jasny sposób pokazuje jak wykorzystać grę z młodszymi i starszymi dziećmi, bo quiz zawiera aż trzy poziomy trudności.

Tutaj możecie zobaczyć grę „Quiz. Język angielski” na naszym kanale na YouTube:

Sponsorem tego wpisu jest firma Dante – dystrybutor wielu cenionych marek zabawek dla dzieci. Dziękujemy serdecznie za przekazanie tego zestawu edukacyjnych gier i książek do recenzji!

Polub Dante na Facebooku: https://www.facebook.com/DANTE.Dystrybutor.Zabawek/

2 thoughts on “Nauka języka angielskiego dla dzieci z Carotina Lisciani”

  1. świetne zestawy- my mamy z tej firmy tez marcheweczkę magiczna tylko po polsku,często siadamy i słuchamy co do nas mówi:)

Leave a Reply