Rymowane zagadki matematyczne od Kapitan Nauka. Jak sprawić, by dzieci lubiły matematykę? Trzeba się nią jak najwięcej bawić!

Rymowane zagadki matematyczne od Kapitan Nauka

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzieci najlepiej i najchętniej uczą się w zabawie. Dotyczy to zarówno maluszków, jak i dzieci w wieku szkolnym. Mogę to potwierdzić z własnego doświadczenia w pracy nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

Zabawy matematyczne są nie tylko świetnym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat matematyki, ale również przyczyniają się do kształtowania wielu kompetencji kluczowych (np. myślenia logicznego).

„Rymowane zagadki matematyczne” to nowość od wydawnictwa Kapitan Nauka skierowana do dzieci w początkowych latach nauki.

Autorami książki są Elżbieta i Witold Szwajkowscy, którzy w swoim dorobku mają już ponad 40 pozycji wydawniczych wspomagających wszechstronny rozwój dzieci.

Znajdziecie w niej wiele rymowanek i rymowanych zagadek dotyczących:

  • liczb w naszym otoczeniu
  • dodawania dwóch liczb
  • dodawania kilku liczb
  • odejmowania dwóch liczb
  • dodawania i odejmowania kilku liczb
  • zadań związanych z kolejnością
  • zadań z dodatkowych wyzwaniem

Książka jest formatu zbliżonego do karki A4 (19cmx24cm), ma twardą oprawę i 48 stron. Ilustracje Anny Simeone są piękne – kolorowe i natychmiast przyciągają uwagę dzieci.

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/uczen-od-6-lat/2044-rymowane-zagadki-matematyczne9788366237384.html?search_query=zagadki+matematyczne&results=1

Cena: od 19,92 zł

Rymowane zadania wspierają rozwijanie i doskonalenie kompetencji matematycznych dzieci i urozmaicą każdą naukę. Bez względu na to, czy ma ona miejsce w sali lekcyjnej, w domu, czy na plaży.

Dla małych bystrzaków autorzy przygotowali również zagadki z dodatkowym wyzwaniem, czyli tzw. „zagadki z gwiazdką”. Wymagają większego główkowania, bo zadania odnoszą się często do wiedzy ogólnej.

Ta książka, to bardzo udana propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu nie tylko nauczycielom i rodzicom, ale przede wszystkim dzieciom. Przyjemna, zabawowa forma zadań, kolorowe ilustracje oraz zadania o zróżnicowanym poziomie trudności zachwycą niejednego małego geniusza.

Za przekazanie książki do recenzji dziękujemy wydawnictwu Kapitan Nauka

Leave a Reply