Wielka księga słoików – przepisy na zaprawy. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników domowych przetworów. Znajdziecie w niej ponad 250 przepisów na najróżniejsze zaprawy z warzyw i owoców.

Wielka księga słoików – przepisy na zaprawy [RECENZJA]

Dawno nie byłam tak podekscytowana książką kucharską! Wiecie, że strasznie zaangażowaliśmy się z Tatą Kakaludka w prowadzenie przydomowego warzywnika, dlatego ta ogromna książka wręcz spadła nam z nieba.

W „Wielkiej księdze słoików” autorstwa Jennifer Mackenzie znajdziecie ponad 250 przepisów na najróżniejsze przetwory z warzyw i owoców, a wszystkie nadają się do zamknięcia w słoikach i przechowywania w spiżarni! W książce poświęcono wiele stron na porady i wskazówki dotyczące robienia własnych zapraw i umieszczono kilka apetycznych zdjęć.

Książka jest ogromna – duża i ciężka. Przepisy są przyjemnie dla oka rozmieszczone na stronach, a wskazówki jasne i czytelne. „Wielka ksiega słoików” to wyjątkowe przepisy na:

  • przetwory z warzyw
  • przetwory z owoców
  • sosy chilli, salsa i inne
  • sosy czatnej
  • relisze i tapenady
  • przetwory i sosy marynowane z całego świata

Książka do kupienia na stronie wydawnictwa Laurum:
http://www.laurum.pl/b2135-wielka-ksiega-sloikow.htm

Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, ponieważ zgromadzono tu zarówno tradycyjne smaki, np. kiszona kapusta, marynowane buraczki, ale również te nietuzinkowe połączenia smakowe, np. marynowane winogrona, salsa z grillowanej miechunki.

Poniżej zostawiam dla Was zdjęcia spisu treści każdego z działów oraz jeden, przykładowy przepis. Sami zobaczcie, ile ich jest! Zdecydowanie polecam eksperymentować w kuchni i przekonać się do kiszonek – są uznawane za naturalne probiotyki, więc warto je jeść.

Za przekazanie książki do recenzji dziękujemy wydawnictwu Laurum!

www.laurum.pl

Leave a Reply