Sprint – gra od Foxgames dla dzieci 6+. Nowa gra kooperacyjna dla 2-4 osób. Szybkie, bo 15-minutowe rozgrywki przypadną do gustu początkującym graczom.

Sprint – gra od Foxgames dla dzieci 6+

Nowa gra kooperacyjna od Foxgames to propozycja dla młodszych graczy. Sugerowany wiek to 6+. Jeśli uprościć trochę zasady, to można ją dostosować do możliwości nawet młodszych graczy.

Pomimo tego, że nasz Kakaludek skończy 4 lata dopiero w listopadzie, to uwielbia „Sprint”. Jest to jedna z pierwszych gier, które tak bardzo go zainteresowały, że gramy co najmniej kilka razy dziennie. Przemieszczamy nasze pionki przy pomocy rzutu kostką, inaczej niż w instrukcji, ale dzięki temu, może grać razem z nami.

W opakowaniu gry „Sprint” znajduje się:

  • 6 kart toru tworzących planszę
  • 32 karty wyścigu
  • 18 kart celu
  • 1 pionek żółwia
  • 1 pionek zająca
  • instrukcja

Gra polega na tym, że wszyscy gracze (wspólnie) pomagają żółwiowi pierwszemu dotrzeć do mety. Każdy w swojej turze wykonuje dwa ruchy: porusza żółwia i porusza zająca.

Aby poruszyć żółwia gracze odkrywają pierwszą kartę celu (zielone, z liczbami), a następnie próbują „na oko” podnieść dokładnie tyle kart ze stosu z kartami wyścigu (pomarańczowe, z wizerunkami żółwia i zająca).

W instrukcji znajdują się szczegółowe zasady dotyczące tego, o ile przesunąć pionek w zależności od tego, czy gracz podniósł mniej, więcej, czy tyle samo kart w stosunku do celu. Na przykład: jeśli gracz podniósł dokładnie tyle samo kart, to żółw porusza się o 4 pola do przodu.

Zając przemieszcza się po planszy zgodnie z poleceniem na karcie wyścigu. Każdy gracz robi to raz podczas swojej kolejki.

Cena: od 27,45 zł

Porównaj z Ceneo: https://www.ceneo.pl/81560766#crid=281828&pid=14322

Zdecydowanie warto rzucić okiem na „Sprint”. Szybkie, 15-minutowe rozgrywki, małe opakowanie, które zmieści się w każdej wakacyjnej walizce i cena poniżej 30 zł, to tylko kilka dodatkowych faktów, które przemawiają na jej korzyść.

Przeczytaj naszą drugą recenzję nowości od Foxgames – gra Obłoczki: https://kakaludek.com/obloczki-gra-od-foxgames-dla-dzieci-4/

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy Foxgames

One thought on “Sprint – gra od Foxgames dla dzieci 6+”

Leave a Reply