Gdy Margo Cook przenosi się z tętniącego życiem Nowego Jorku do małego miasteczka Wolftown, to nawet w swoich snach nie przewidziałaby, ile odkryje przed nią tajemnic.

Wilk – Katarzyna Berenika Miszczuk [RECENZJA]

Gdy Margo Cook przenosi się z tętniącego życiem Nowego Jorku, do małego miasteczka Wolftown, to nawet w swoich snach nie przewidziałaby, ile odkryje przed nią tajemnic. Wraz rodzicami zamieszkuje w starym domu na skraju gęstego lasu, z którego od czasu do czasu słychać nocą nawoływania wilków.

Mama naszej bohaterii jest pracownikiem naukowym w Instytucie, a tata wziętym psychologiem. Jako córka bardzo aktywnych zawodowo rodziców jest przyzwyczajona do radzenia sobie z problemami na własną rękę, dlatego, gdy zaczynają nawiedzać ją koszmary, nie mówi o tym nikomu.

Śni ten sam sen, a z każdą kolejną nocą poznaje coraz więcej szczegółów. Kim jest jej prześladowca? Dlaczego ucieka przez ciemny las? Jaką rolę odgrywają w nim wilki, kórych przerażające wycie towarzyszy jej co noc?

Margo szybko znajduje wsparcie w nowej szkole, dzięki przesympatycznej i zawsze roześmianej Ivette. To ona wprowadza ją w życie towarzyskie Wolftown. Gdy na celownik naszej bohaterki trafia tajemniczy i małomówny Max, nikt nie zatrzyma Margo Cook przed poznaniem jego wszystkich sekretów.

„Wilk” jest debiutancką książką Katarzyny Bereniki Miszczuk, którą napisała mając jedynie 15 lat. Sama w tym wieku marzyłam o tym, by zostać pisarką, dlatego z wielką czułością poddałam się tej lekturze. Jeśli lubicie książki młodzieżowe lub szukacie tytułu odpowiedniego dla młodego czytelnika zafascynowanego fantastyką, to ten wpis jest właśnie dla Was.

Pomimo młodego wieku autorki, znanej z bardzo popularnej serii „Kwiat paproci”, książka jest interesująca. Narracja w „Wilku” jest pierwszoosobowa, co może przypaść do gustu wielu młodym czytelnikom. Język nie jest infantylny, bohaterka bywa zabawna, a ja przeczytałam tę książkę z wielką przyjemnością.

Cena od: 23,79 zł

Zobacz w Ceneo: https://www.ceneo.pl/68029825#crid=211804&pid=14322

Za przekazanie tej książki do recenzji dziękuję wydawnictwu W.A.B.

Leave a Reply