Dziennik łowcy przygód – Madagaskar i klątwa pasiastego lemura. Gratka dla wszystkich fanów Króla Juliana. Zobacz, jak wyglądają prawdziwe fossy!

Dziennik łowcy przygód – Madagaskar i klątwa lemura

Przyznać się, kto jest fanem Króla Juliana i całej ekipy z Madagaskaru? Jeśli w Waszym domu nie brakuje chętnych, by wyginać śmiało ciało, to gorąco zachęcam Was do przeczytania recenzji tej książki podróżniczej. Będzie to wspaniała okazja do porównania treści bajki z rzeczywistością i wspólnego odkrywania faktów, np. jakim lemurem jest Król Julian, czy jak naprawdę wyglądają fossy.

Dzienniki łowcy przygód to seria książek, których autorem jest (obecnie) nastolatek. Szymon Radzimierski wraz z rodziną podróżuje po świecie i pokazuje nam jego niezwykłe zakątki. Możemy wybrać się z nim w podróż na Borneo, do Etiopii i w najnowszej części, która została wydana w tym roku – na Madagaskar.

„Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura” to lektura łatwa i przyjemna w odbiorze. Kierowana jest do młodszego czytelnika, więc cała jej forma zachęca do czytania. Informacje i ciekawostki o tej części świata i jej mieszkańcach, przetykane są kolorowymi zdjęciami, śmiesznymi grafikami oraz emocjonującymi opisami wyprawy.

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/ksiazka/dziennik-lowcy-przygod-madagaskar-klatwa-pasiast-szymon-radzimierski-154106

Liczba stron: 304

Wiek: 8+

Książka ma aż 23 rozdziały, a każdy z nich opowiada o innej ciekawostce, tradycji lub zwyczaju. Przeczytacie tu między innymi o Malgaszach, inteligentnych kaktusach, złodziejach zebu, tańcu humbaków, gadziej skale, czy inwazji pasiastych lemurów.

Na końcu dziennika, na młodych podróżników czeka quiz, krzyżówka, opis gry karcianej BEAVER, mapa plemion oraz wywiad z mieszkańcem Madagaskaru po polsku i po angielsku.

Pamiętacie paniczny strach Króla Juliana przed fossami? Jak dowiedzieliśmy się z tej książki – on wcale nie przesadzał. Ten największy drapieżnik na Madagaskarze żywi się właśnie lemurami!

Jeśli z okazji zbliżających się Świąt, macie czasem ochotę wysłać swoje dzieci najbliższym lotem na Madagaskar, to serdecznie polecamy rozpocząć wspólną przygodę od czytania właśnie tej książki! 😉

Za przekazanie książki do recenzji dziękujemy
wydawnictwu Znak emotikon

Leave a Reply