Łajka, kosmiczny pies – książka pełna psiekawostek od Kapitana Nauki. Jak przedstawić dzieciom niezwykłą historię i tragiczny koniec tego dzielnego pieska? Ta książka z pewnością Wam w tym pomoże.

Łajka, kosmiczny pies – książka pełna psiekawostek

Jak opowiedzieć dzieciom historię i tragiczny koniec Łajki, czyli najsłynniejszego psa w kosmosie? Świetną pomocą będzie w tym ta książka. Znajdziecie w niej zarówno brzydką prawdę o losach tego wyjątkowego pieska, ale również mnóstwo powodów do uśmiechu.

Narratorem tej historii jest oczywiście tytułowa bohaterka, która zabiera czytelnika w podróż w przeszłość. Przestawia wiele ciekawostek dotyczących lotów kosmicznych, w których brały udział zwierzęta oraz faktów na temat budowy wszechświata. Z pewnością nie jest to nudna lektura!

„Łajka, kosmiczny pies” to książka w dużym formacie i z twardą okładką. Na 30 stronach zmieszczono mnóstwo uroczych ilustracji i ciekawostek, które natychmiast przykuwają uwagę. Jest to również książka, która świetnie angażuje dzieci w proces czytania, np. poprzez zwracanie się do nich z pytaniami, czy uzupełnianie pól w książce własnym imieniem.

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/uczen-od-6-lat/2103-lajka-kosmiczny-pies-9788366404113.html

Jest to propozycja o tyle wyjątkowa, że po poznaniu tragicznego końca Łajki, czytelnik ma szansę wybrać dla niej alternatywne zakończenie! Mamy do wyboru trzy scenariusze, w których Łajka nie umiera straszliwą śmiercią w samotności. Z pedagogicznego punktu widzenia jest to świetne rozwiązanie.

Łajka w łagodny sposób porusza z dziećmi trudną tematykę wykorzystywania zwierząt w eksperymentach dla dobra nauki. Nie brakuje w niej humoru i śmiesznych tekstów, dlatego prawda o losach tych zwierząt jest przedstawiana młodemu czytelnikowi z dużym wyczuciem i ostrożnością.

Za przekazanie książki do recenzji dziękujemy Kapitanowi Nauce:

Leave a Reply