Tajemnice Gryzmołkowa – Duch z fabryki krówek, to książka o przygodach chłopca, którego życie odmienił niespodziewany spadek, zagadki i magia!

Tajemnice Gryzmołkowa – Duch z fabryki krówek

Archie był zwyczajnym chłopcem, który po śmierci taty mieszkał z mamą w małym szarym domku w deszczowym miasteczku Inverpipi. Niespodziewanie otrzymał list z zaproszeniem do Miodowego Dworu w Gryzmołkowie – siedziby firmy McKarmelek produkującej najpyszniejsze krówki na świecie. Możecie wyobrazić sobie jego zdziwienie, gdy okazało się, że to właśnie on otrzymał w spadku całą tę fortunę!

Stryjeczny dziadek Archibald zostawił dla niego również list, z którego Archie dowiaduje się o czekającym go zadaniu. Wykazując się sprytem i odwagą ma odnaleźć skarb, a dokładnie aż siedem skarbów! Tym sposobem, korzystając z pozostawionych mu wskazówek i pomocy przyjaciół udowodni, że jest godny dziedzictwa i nazwiska McKarmelków.

Dziadek przestrzega go jednak, że Gryzmołkowo to bardzo osobliwie miejsce – trzeba spodziewać się tutaj tego, co niespodziewane, a na skarb czyhają również inne osoby! Archie musi utrzymać swoje poszukiwania w sekrecie, aby żadne tajne informacje nie wpadły w niepowołane ręce.

Wiek: 9+
Stron: 200
Cena sugerowana: 29,90zł

Jeśli Wasze dzieci lubią książki przygodowe, trochę detektywistyczne i trochę magiczne, to „Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek” powinny przypaść im do gustu. Zwłaszcza jeśli kochają słodycze i widziały film „Charlie i fabryka czekolady!”.

Archie na swej drodze poznaje nowych i wiernych przyjaciół, przeżywa z nimi wiele niesamowitych przygód i spotyka stworzenia nie z tej ziemi! Jest trochę śmiesznie i trochę strasznie, czyli to, co młodzi czytelnicy lubią najbardziej. Jest też sporo ilustracji, które umilą czas spędzony nad tą lekturą.

Ponad wszystko, jest to po prostu dobra książka dla dzieci. Czyta się ją z przyjemnością i zaciekawieniem. Niesie ze sobą piękne przesłanie, które bardzo cenię w książkach dla młodszych czytelników. Nie zdradzę Wam zakończenia, bo popsułabym Wam całą zabawę.

Zobacz na stronie wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/uczen-od-6-lat/2058-tajemnice-gryzmolkowa-9788366237483.html

Za przekazanie książki do recenzji dziękujemy Kapitanowi Nauce

Leave a Reply