Park Dzieje w Murowanej Goślinie to park rozrywki dla całej rodziny. Poznaj 1000 lat historii Polski podczas widowiska „Orzeł i Krzyż”.

Park Dzieje w Murowanej Goślinie

Park Dzieje znajduje się blisko Poznania (ok. 30 min jazdy samochodem), dlatego to świetne miejsce na weekendowy wypad z dziećmi. Godziny otwarcia parku są różne, dlatego przed planowaną wycieczką sprawdźcie aktualny harmonogram na stronie:

http://www.parkdzieje.pl/

Rodzice małych dzieci muszą wziać pod uwagę, ze teren jest ogromny, a widowiska i atrakcje oddalone są od siebie często w sporej odległości (15-20 min spacerem 3-latka). Warto zabrać ze sobą wózek lub chociaż rower, ale spora część ścieżek wysypana jest żwirem.

Na miejscu znajdziecie punkt gastronomiczy, w którym oprócz posiłków i napojów dostaniecie również lody. Kawa była pyszna – z ekspresu i podana w prawdziwym kubku.

Park znajduje się wśród pól, dlatego są tam jedynie Toi Toie (przenośne toalety). Warto zabrać ze sobą np. jednorazowy nocnik, ponieważ ciężko wysadzić na nich maluchy.

Oferta atrakcji Parku Dzieje jest ogromna. Nie zdołaliśmy zostać do samego końca i zobaczyć dwóch widowisk – „Zawisza Czarny”, gdzie biorą udział konie oraz „Orzeł i Krzyż” – 1000 lat historii Polski.

To ostatnie, jest wielką atrakcją parku, ponieważ rozpoczyna się o godz. 21:30 i trwa aż 1,5 godziny. Występuje w nim niemal 400 aktorów i konie. Do tego liczne efekty specjalne, jak maping na wodzie, gra światłem i fajerwerki.

Teren parku – mnóstwo zielonej przestrzeni

Okolica jest bardzo urokliwa. Znajdziecie tam mnóstwo wolnej przestrzeni do spędzenia wspólnie czasu.

Plac zabaw dla dzieci

Zadbany i czysty. Zdecydowanie polecamy. Kakaludek i jego brat bawili się świetnie.

Miejsca na odpoczynek w cieniu

Park znajduje się na odkrytym terenie i tylko w jednej jego części jest sporo cienia, dlatego poza miejscami na koce piknikowe, hamakami, ławkami i leżakami, możemy skorzystać również z cienia pod żaglem.

Spotkanie z Sokolnikiem – pokaz ptaków

Podczas pokazu umiejętności ptaków, Sokolnik opowiada o ich gatunkach, hodowli i tresurze. Te ptaki na co dzień pracują np. na polach (odstraszając szkodniki) oraz na lotniskach.

Teatrzyk dla dzieci – przedstawienie o Smoku Wawelskim

Propozycja dla najmłodszych dzieci, to przedstawienia teatralne, w których widownia wciela się w aktorów. W dniu naszego pobytu w parku mogliśmy obejrzeć przedstawienie o Smoku Wawelskim.

Mini Zoo

Kucyk, owce, zające, koguty – te zwierzęta udało nam się dostrzec, chociaż z powodu wysokiej temperatury bezpiecznie przebywały w cieniu.

Widowisko „Sokolnik Króla Przemysła”

Widowisko z udziałem ptaków, które również grają swoje role w tym przedstawieniu.

Zielnik

Mały zagajnik z ziołami i kwiatami oraz tabliczkami informacyjnymi o ich właściwościach.

Widowisko „Powstanie Wielkopolskie”

Poruszające widowisko o Powstaniu Wielkopolskim skierowane zwłaszcza ku dzieciom. Narratorem opowieści jest współczesny chłopiec, który wraz ze swoim smartphonem przenosi się w przeszłość i przybliża nam szczegóły tych ważnych wydarzeń.

Zabawy z animatorami

Spora grupa animatorek zapewnia dzieciom nieustanną zabawę. Można łowić drewniane rybki, chodzić po linie, strzelać z łuku, puszczać mydlane bańki, wziać udział w przeciąganiu liny i wiele, wiele innych.

Inne atrakcje parku

Labirynt, katapulty oraz inne eksponaty rozmieszczone na terenie parku, których dzieci mogą dotkąć i użyć.

Sklep z pamiątkami

Uważam, że warto o nim wspomnieć, bo można w nim nabyć drewniane tarcze, miecze, czy toporki za 10-15 zł. Jest tam oczywiście mnóstwo innych pamiątek, np. kubki, magnesy, koszulki, gry itp.

Zapraszamy do polubienia profilu Parku Dzieje na Facebooku: https://www.facebook.com/parkdzieje

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i dzień pełen atrakcji dla całej naszej rodziny na terenie Parku Dzieje

Leave a Reply