Podnóżek toaletowy Kucaj. Stworzony po to, by umożliwić przyjęcie odpowiedniej, zalecanej przez lekarzy i fizjoterapeutów pozycji kucznej na toalecie.

Podnóżek toaletowy Kucaj – Nie siedź, kucaj!

Znacie popularny w USA stołek Squatty Potty i słynną reklamę z jednorożcem i jego tęczową kupką? Na naszym rynku możecie znaleźć jego polski odpowiednik – podnóżek toaletowy Kucaj.

W wielu kulturach (np. azjatyckich) wypróżnianie się w pozycji kucznej jest normalne i popularne – wszyscy tak robią. W Europie – cały czas budzi zdziwienie, wywołuje kontrowersje i opór w społeczeństwie.

Temat zaburzeń trawiennych, czy zdrowego wypróźniania jest powszechnie uważany za wstydliwy i niestety przekłada się to na słabą diagnostykę chorób jelit w gabinetach lekarzy pierwszego kontaktu.

Korzystanie ze stołka na co dzień zaleca wielu specjalistów – lekarzy i fizjoterapeutów. Nie jest to gadżet tylko dla „chorych ludzi”, lecz pewna forma profilaktyki.

Z podnóżka mogą korzystać zarówno dorośli i dzieci. Jest szczególnie polecany kobietom i osobom w podeszłym wieku, gdyż to one należą do grupy najczęściej skarżącej się na problemy z wypróżnianiem.

Wskazaniem do zmiany swoich nawyków w toalecie jest również ciąża, rozejście mięśni brzucha, problemy z nietrzymaniem moczu, przepuklina, hemoroidy, choroby jelit i wiele innych przypadłości.

O doborczynnym wpływie korzystania z podnóżka możecie przeczytać więcej na stronie producenta. Tu również możecie go zamówić:

https://kucaj.pl/

W kartonie otrzymujemy stołek do własnego montażu wraz z zestawem śrub, zaślepek oraz imbusikiem. Jest to bardzo proste i zajmuje kilka minut.

Podnóżek dostepny jest w dwóch rozmiarach – M i L, aby lepiej dopasować się do wysokości posiadanej przez nas toalety. Został zaprojektowany tak, że bez problemu mieści się pod każdą miską sedesową i nie zabiera dodatkowej przestrzeni w łazience. Nawet tej bardzo małej.

Solidny, drewniany i całkiem ciężki. Bez obaw można stabilnie oprzeć na nim stopy i nie martwić się o to, że będzie ślizgać się po podłodze. Nie ma porównania między podnóżkiem Kucaj wykonanym z płyty MDF, a tym plastikowym z popularnego szwedzkiego sklepu.

W opakowaniu znajdziecie również certyfikat oraz ulotki z informacjami na temat korzystania z podnóżka i wskazówkami dotyczącymi prawidłowego przyjmowania pozycji kucznej.

Za przekazanie podnóżka toaletowego do recenzji serdecznie dziękujemy firmie Kucaj!

Leave a Reply