Proste piosenki po angielsku dla dzieci w wieku 2-8 lat zebrane na dwóch płytach CD. W książkach znajdują się teksty piosenek, porady i wskazówki.

Proste piosenki po angielsku dla dzieci – KSIĄŻKA + CD

Jeśli chcecie przemycać dzieciom naukę języka angielskiego w przyjemnej, zabawowej formie, to te płyty są czymś idealnym dla Was. Zostały opracowane tak, że może z nich korzystać każdy rodzic, czy dziadek. Nawet ten, który nie zna zbyt dobrze tego języka obcego.

Dla nauczycieli będzie to natomiast świetne uzupełnienie dla szkolnego podręcznika i sposób na urozmaicenie swoich zajęć. Bardzo atrakcyjna cena za książkę z płytą CD, to dodatkowy argument, który przekonuje do ich zakupu.

I can sing in English!

Moje dzieci są przyzwyczajone do obecności innych języków w naszym domu, ale ich reakcja na „I can sing in English!” zaskoczyła nas niesamowicie. Wystraczyło jedno jej odsłuchanie, aby moi chłopcy sami domagali się jej włączania, i to kilka razy dziennie!

Mówiąc krótko, jest to bardzo dobrze przemyślana pomoc do nauki języka angielskiego, skierowana typowo do najmłodszych dzieci. Na płycie CD znajduje się 20 piosenek, których teksty zostały napisane w oparciu o sławną listę 25 słów kluczowych, które według amerykańskich badań nad rozwojem mowy powinien znać każdy 2-latek.

(Na mojej okładce widnieje inna grupa wiekowa, ponieważ książka, którą otrzymałam pochodzi z innego nakładu, ale nie sugerujcie się tym. Tej muzyki mogą słuchać nawet niemowlaki!)

Cena: od 10,75 zł

Zobacz na stronie wydawnictwa: http://www.poltext.pl/b1908-i-can-sing-in-english.htm (Przy tym produkcie znajduje się informacja, że jest chwilowo niedostępny, ale ma go w swojej ofercie wiele księgarń internetowych)

Porównaj z Ceneo: https://www.ceneo.pl/40685635#crid=303585&pid=14322

Piosenki podzielone są na 3 poziomy trudności, ale każdy tekst jest bardzo prosty i szybki do zapamiętania. Ideą tej płyty jest wielokrotne powtarzanie tych samych słów kluczowych, aby ułatwić dziecku ich zapamiętanie, zrozumienie i naukę języka angielskiego.

Wszystkie utwory nagrano w profesjonalnym studio muzycznym, z wykorzystaniem prawdziwych instrumentów, a wykonało je aż czterech wokalistów. Skomponowane utwory muzyczne są radosne i wesołe, rytmiczne i ekspresowo wpadają w ucho.

Poniżej możecie zobaczyć tekst przykładowej piosenki z poziomu pierwszego. Prosty, rytmiczny tekst, wesoła muzyka i dzieci same nie wiedzą, kiedy zaczynają śpiewać z pamięci.

Rodzice i nauczyciele znajdą w tej książce m.in. pomysły na wykorzystanie piosenek w nauce przez zabawę, ćwiczenia dodatkowe oraz akordy gitarowe.

Książka ma 80 stron, na których poza tekstem piosenek, znajdziecie m.in. szczegółowy opis utworów po angielsku i po polsku, zestaw użytego słownictwa, liczbę słów i słów kluczowych w danej piosence.

You can sing in English, too!

Piosenki na tej płycie CD są dużo bardziej zróżnicowane pod względem muzycznym i tekstowym. Sama muzyka nawiązuje do najróżniejszych stylów, bo znajdziecie tu: rock, reggae, country, blues, indie, pop, punk i wiele innych. Teksty są też bardziej skomplikowane, niż na płycie „I can sing in English”, ale równie ciekawe i łatwo wpadające w ucho.

Książka ma 84 strony, a płyta CD zawiera 20 utworów muzycznych podzielonych na trzy poziomy trudności. Każda z piosenek jest szczegółowo opisana. Poza tekstem, znajdziecie tu informacje o obszarze tematycznym, liczbie słów, zestawie słów oraz pomysły i wskazówki na wykorzystanie piosenek w nauce przez zabawę.

Cena: od 13,66 zł

Zobacz na stronie wydawnictwa: http://www.poltext.pl/b2269-you-can-sing-in-english-too-cd.htm

Porównaj z Ceneo: https://www.ceneo.pl/62426691#crid=303586&pid=14322

Obszary tematyczne wokół których skomponowane są utwory, to według autora: DOM, UMIEJĘTNOŚCI, SŁOWNICTWO i PRZYGODA. Piosenki na tej płycie nawiązują do różnej tematyki, np. liczb, nazw zwierząt, pogody, jedzenia, kolorów, czy codziennych czynności.

Poniżej możecie zobaczyć przykładową piosenkę z pierwszego poziomu. Nie jest bardzo trudna, są liczne powtórzenia, więc łatwo ją zapamiętać. Oprawa graficzna w „You can sing in English too!” bardzo mi się podoba, ilustracje są kolorowe i atrakcyjne dla dzieci. Moi chłopcy chętnie ją przeglądają.

Autorem obu książek jest Terence Clark-Ward – nauczyciel języka angielskiego, prezenter radiowy i telewizyjny. Pochodzi z Londynu, a nauczaniem dzieci i dorosłych zajmuje się już od 2000r. Jest również założycielem i dyrektorem szkoły językowej we Wrocławiu.

Pamiętajcie, że na okładce zakupionych przez Was książek znajduje się kod, który umożliwi Wam darmowe pobranie piosenek w formacie mp3. Bardzo odpowiada mi takie rozwiązanie, ponieważ płyty CD zawsze zostają bezpieczne w domu, a poza nim możemy słuchać naszych ulubionych utworów z telefonu lub tabletu.

Jako nauczycielka języka angielskiego jestem dość zdumiona, że jest o tych książkach tak cicho w naszym środowisku. Sama spotkałam się z nimi niedawno i to całkiem przypadkiem, bo niejako sama wybrałam je sobie do recenzji buszując po stronie wydawnictwa Poltext.

Zdecydowanie obie są warte zakupu, ale ta pierwsza książka z płytą powinna obowiązkowo znaleźć się w każdym domu. Możecie mi wierzyć na słowo, że nie przesadzam. „I can sing in English” to mistrzostwo i nie spotkałam się do tej pory z lepiej skomponowaną płytą, która w tak dużym stopniu byłaby dopasowana do możliwości najmłodszych dzieci.

Za przesłanie książek do recenzji dziękujemy wydawnictwu Poltext

One thought on “Proste piosenki po angielsku dla dzieci – KSIĄŻKA + CD”

Leave a Reply