Dwujęzyczna książka dla dzieci The Tale of Peter Rabbit od wydawnictwa Poltext, to wspaniały wstęp do samodzielnego czytania po angielsku.

Dwujęzyczna książka dla dzieci The Tale of Peter Rabbit

W ofercie wydawnictwa Poltext pojawiła się właśnie nowa, zdecydowanie warta uwagi seria – książki dwujęzyczne dla dzieci! Pierwszą z nich jest klasyk światowej literatury dziecięcej, czyli „The Tale of Peter Rabbit” autorstwa Beatrix Potter. Z niecierpliwością czekam, jakie będą kolejne tytuły.

Pamiętajcie, że jest to książka, która w oryginale została wydana w 1902r. Jej fabuła przypomina bardziej dawne bajki i baśnie, niż znane współczesnym rodzicom tytuły dla dzieci.

Na stronie wydawnictwa możecie za darmo pobrać pierwszy rozdział przygód Królika Piotrusia oraz prawie 3-minutowy fragment audiobooka, do czego gorąco Was zachęcam:
http://www.poltext.pl/b2515-the-tale-of-peter-rabbit-w-wersji-dwujezycznej-dla-dzieci.htm

Książka ma 80 stron, na które składają się cudownie ilustrowana opowieść o Króliku Piotrusiu oraz ćwiczenia wspierające naukę języka angielskiego. Wszystko to zamknięte w twardej oprawie, a wykorzystując kod z okładki możecie pobrać za darmo audiobooka w formacie mp3 prosto ze strony internetowej wydawnictwa Poltext.

Głos lektorki jest bardzo ciepły i miły dla ucha. Czyta dokładnie to, co w książce, czyli naprzemiennie tekst po angielsku i po polsku. Polecam taką formę wspierania nauki języka obcego w każdym wieku, nie tylko dzieciom.

Poza tekstem oraz pięknymi ilustracjami autorstwa Beaty Kuleszy-Damaziak w „The Tale of Peter Rabbit” znajdziecie:

  • słowniczek wyrazów
  • rebusy, krzyżówki, wykreślanki i inne zadania wspierające naukę angielskiego przez dzieci
  • najróżniejsze ciekawostki o królikach
  • klucz do zadań na końcu książki
  •  informacje o autorce

Jeśli ta książka wpadła Wam w oko, to uważnie śledźcie nasz profil na Facebooku, ponieważ w przyszłym tygodniu będzie czekać tam na Was konkurs. Do wygrania będzie pakiet trzech książek od wydawnictwa Poltext.

Z niecierpliwością czekam na kolejne książki dwujęzyczne, które mają ukazać się w tej serii. Zachęcam Was do wsparcia działań wydawnictwa i polubienia ich profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Poltext/

Za przekazanie książki do recenzji dziękujemy wydawnictwu Poltext

2 thoughts on “Dwujęzyczna książka dla dzieci The Tale of Peter Rabbit”

Leave a Reply