Bez względu na to, kiedy uznajecie oglądanie bajek na ekranie za właściwe dla Waszych dzieci już dziś przygotowałam dla Was listę wyjątkowych, pięknych i wartościowych bajek na YouTube, z której możecie kiedyś skorzystać. Polecam zapisać je sobie na osobnej playliście, bo zdecydowanie warto je zapamiętać.

Wyjątkowe bajki na YouTube warte obejrzeniaW pierwszej części wpisu znajdziecie pojedyncze bajki, które do tej pory odkryłam na YouTube i zapisałam sobie do późniejszego wykorzystania z Kakaludkiem i moimi uczniami w szkole podstawowej. W drugiej części wpisu znajdziecie te, które występują w odcinkach, a mam ich już na mojej playliście kilka. Zdecydowanie uważam, że warto rzucić na nie okiem.

NIGHTY NIGHT

Zwierzęta na farmie układają się do snu. Zobacz, co robią w swoich domkach. Dostępna również do kupienia za ok. 13zł, jako aplikacja na smartfony i tablety.

NIGHTY NIGHT CIRCUS

Zwierzątka z cyrku układają się do snu. Zobacz, co robią w swoich domkach. Dostepna również do kupienia za ok. 13zł, jako aplikacja na smarfony i tablety.

WE’RE GOING ON THE BEAR HUNT

Przepiękna i pełna rodzinnej bliskości animacja. Zrealizowana na podstawie znanej książki dla dzieci o tym samym tytule.

THE SNOWMAN AND THE SNOWDOG

Piękna i wzruszająca historia chłopczyka, który traci swojego czworonożnego przyjaciela. Pewnej świątecznej nocy lepi ze śniegu bałwanka i pieska, a oni magicznie ożywają.

CATERPILLAR SHOES

Kolorowa i radosna animacja pełna muzyki. Przygody pewnej gąsienicy, która chce oddać innym mieszkańcom lasu swoje za ciasne buciki.

THE SNAIL AND THE WHALE

Piękna animacja na podstawie książki Julii Donaldson i ilustracji Axela Schefflera.

ROOM ON THE BROOM

Przyjemna animacja opowiadająca przygody pewnej dobrej czarownicy i jej kotka.

THE VERY HUNGRY CATERPILLAR

Wyjątkowa animacja na podstawie najbardziej znanej książki Erica Carla o tym samym tytule.

THE VERY quiet cricket

Wyjątkowa animacja na podstawie kolejnej książki i ilustracji Erica Carla – autora „Bardzo głodnej gąsienicy”.

THE MIXED-UP CHAMELEON

Wyjątkowa animacja na podstawie kolejnej książki i ilustracji Erica Carla – autora „Bardzo głodnej gąsienicy”.

I SEE A SONG

Wyjątkowa animacja na podstawie kolejnej książki i ilustracji Erica Carla – autora „Bardzo głodnej gąsienicy”.

PAPA, PLEASe GET THE MOON FOR ME

Wyjątkowa animacja na podstawie kolejnej książki i ilustracji Erica Carla – autora „Bardzo głodnej gąsienicy”.

Poniższe bajki dostępne są w odcinkach:

CHARLIE AND LOLA

Historie dnia codziennego pewnego starszego brata Charliego i jego młodszej siostry Loli. Brytyjski akcent lektorów zachwyca mnie za każdym razem.

RAA RAA THE NOISY LION

Piękna bajka pełna muzyki – odgłosów i dźwięków. Bardzo przyjemna dla oka i ucha. Przygody grupki przyjaciół z dżungli, którzy kochają wspólnie muzykować.

CAILLOU

Przygody Kajtusia. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Stanowią świetną podstawę do rozmów z dziećmi na temat emocji – złości, zazdrości, smutku itp. Kajtuś jak każde małe dziecko odczuwa ich cały wachlarz.

FRANKLIN the turtle

Bardzo lubię przygody Franklina. Z tej bajki płynie ciepło i bliskość. Warto do niej wrócić, bo każdy z odcinków ma jakieś przesłanie.

MASHA AND THE BEAR

Można ją kochać, albo nienawidzić. Ja uwielbiam oglądać Maszę w języku rosyjskim i angielskim. Jest pełna śmiesznych historii i łobuzerskich wybryków tej małej dziewczynki.

PEPPA PIG

Można ją kochać lub nienawidzić. Nie każdy odcinek uważam za wartościowy, jednak można znaleźć wśród nich wiele ciekawych. Takich, które posłużą jako materiał do rozmowy z dziećmi na różne tematy np. emocji.

To już wszystkie moje ulubione bajki, które można znaleźć na YouTube. Jeśli natrafiliście w sieci na inne wartościowe tytuły koniecznie dajcie mi o nich znać w komentarzach. Z chęcią dodam je do playlisty Kakaludka.

2 thoughts on “Wyjątkowe bajki na YouTube warte obejrzenia”

  1. Świetne pozycje, już mam swoją ulubioną wśród podanych (CATERPILLAR SHOES) 🙂 wszystkie bajki bardzo przyjemnie się ogląda, dziękuję 🙂

Leave a Reply