Najlepsze kanały edukacyjne na YouTube do nauki alfabetu i liczb. Genialne materiały, które swoją formą budzą ciekawość dzieci i uczą przez zabawę.

Najlepsze kanały edukacyjne na YouTube – liczby i alfabet

Zainteresowanie cyframi i literami przyszło moim chłopcom bardzo wcześnie. Nie ukrywam, zachęcaliśmy ich do tego i wspieraliśmy na każdym kroku, by uczyli się z pasją nowych rzeczy.

Mamy w domu sporo materiałów edukacyjnych – gier, zabawek, liczmanów, książek z zadaniami, a dzieci korzystają z nich według własnego uznania. Nie chodzą do żłobka, ani do przedszkola, dlatego od samego początku było dla mnie ważne, by mieli w swoim pokoju dostęp do tego, co zwyczajne przedszkolaki.

Nie chcę, aby ktoś uznał ten wpis za „przechwałki niezrealizowanej matki”, dlatego powiem jedynie krótko, że Kakaludek wykazuje duże zdolności w zakresie umiejętności matematycznych i językowych 😉

Od czasu do czasu wspieramy się materiałami dostępnymi w Internecie, np. na YouTubie, Netflixie czy Google Play. O naszych ulubionych bajkach, które bawią i uczą napisałam na blogu już jakiś czas temu. Jeśli szukacie czegoś, co warto oglądać, to zajrzyjcie koniecznie:

NUMBERBLOCKS

Nie ma lepszego kanału na YouTube, który tak pogłębiałby wiedzę i zainteresowanie dziecka liczbami, jak Numberblocks. Jest to coś niezwykłego i wyjątkowego. Metoda wprowadzania przez nich liczb, omówienie działań matematycznych i wielu innych kwestii jest FAN-TA-STY-CZNE! Radosna, kolorowa forma jest atrakcyjna dla dzieci, jest dużo łatwych i szybko wpadających w ucho piosenek – polecam Wam bardzo.

Nawet jeśli Wasze dzieci nie znają tak dobrze języka angielskiego, to zaufajcie w ich możliwości. Dużym ułatwieniem w rozumieniu będą z pewnością świetnie skonstruowane filmiki, które mają mnóstwo przykładów.

Poniżej zostawiam Wam link do playlisty z oficjalnego kanału Numberblocks na YouTube:

ALPHABLOCKS

Najlepszy kanał dotyczący alfabetu, głosek, łączenia liter w wyrazy, nauki czytania, to bezapelacyjnie Alphablocks. W naszym domu jest mnóstwo języka angielskiego, dlatego

Najlepszy kanał dotyczący nauki alfabetu, rozpoznawania głosek, łączenia liter w wyrazy itp., to bezapelacyjnie Alphablocks. W naszym domu jest mnóstwo języka angielskiego, dlatego chłopaki uwielbiają słuchać tych filmików, ale nawet dzieci, które nie są biegłe w tym języku obcym, mogą sporo zyskać oglądając je. W bardzo prosty i ciekawy sposób przedstawiona jest w nich każda z głosek – ich brzmienie oraz sam mechanizm łączenia się liter w sylaby i wyrazy.

Tutaj znajdziecie link do składanki różnych odcinków z oficjalnego kanału Alphablocks na YouTube:

Jeśli dzięki temu wpisowi pokochacie naukę z Numberblocks i Alphablocks, to koniecznie dajcie nam o tym znać!

Leave a Reply