Wojna z Hybernią jest nieunikniona. Feyra i Rhysand muszą szukać sojuszników poza granicami Prythianu. Wśród intryg i kłamstw rodzą się nowe układy, a starzy przyjaciele stają się teraz wrogami.

Dwór skrzydeł i zguby – Sarah J. Maas [RECENZJA]

Wojna z Hybernią jest nieunikniona. Feyra i Rhysand muszą szukać sojuszników poza granicami Prythianu. Wśród intryg i kłamstw rodzą się nowe układy, a starzy przyjaciele stają się wrogami.

To już trzecia część tej serii książek autorstwa Sarah J. Maas. O pierwszej pt. „Dwór cierni i róż” możecie przeczytać tutaj: Dwór cierni i róż [RECENZJA], a o drugiej pt. „Dwór mgieł i furii” tutaj: Dwór mgieł i furii [RECENZJA].

Szczęśliwe życie naszych głównych bohaterów nie trwało długo. Aby ocalić swojego ukochanego, siostry i przyjaciół Feyra decyduje się na szalony krok – powraca na Dwór Wiosny u boku Tamlina. Twarz zdrajcy, którą pokazał sprzymierzając się z ich największym wrogiem odepchnęła od niego nawet jego najwierniejszego towarzysza – Luciena. Wraz z Rhysem i jego Wewnętrznym Kręgiem, czyli Mor, Kasjanem, Azrielem i Amreną przenosi się na Dwór Nocy, by pomóc z walce z nadciągającą armią.

Po dramatycznych wydarzeniach z ostatniej części, gdy obie siostry Feyry – Elaina i Nesta zostają wrzucone do Kotła, dochodzą do siebie w murach pałacu pod okiem Rhysanda. Każda z nich otrzymała od Kotła inny dar, który jest też ich przekleństwem. Obie odegrają ważną rolę w zbliżających się wydarzeniach.

Wątki miłosne w tej książce zaspokoją fanów romantycznych powieści. Poza kwitnącym uczuciem głównych bohaterów, poznamy przeszłość istniejącego pomiędzy Mor, Kasjanem i Azrielem trójkąta miłosnego. Nie są to jednak wszystkie związki, o których będzie tu mowa. Możecie liczyć na pojawienie się kilku nowych więzi, bo niezbadane są wyroki Kotła.

Cały Prythian jest zagrożony, dlatego Feyra cały czas doskonali swoje nowe umiejętności magiczne. Wszystko po to, by wraz z pozostałymi dworami i nowymi sojusznikami odeprzeć atak nadciągającego króla Hyberni. Jurian zostaje wskrzeszony, a wraz z nim odżywają stare spory i konflikty.

Jeśli jeszcze nie znacie tej książki, a lubicie fantasy typu „paranormal romance”, to serdecznie Wam ją polecam. To bardzo grube książki, które zapewniają rozrywkę na wiele wieczorów. Styl pisania autorki jest lekki i przyjemny, przez co ciężko się od nich oderwać. Akcja goni akcję i nieraz będziecie zaskoczeni tym, co się dzieje.

Dwór skrzydeł i zguby – Sarah J. Maas

Cena od: 21,99 zł

Porównaj z Ceneo: https://www.ceneo.pl/56466497#crid=203273&pid=14322

Za przekazanie tej książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Uroboros!

One thought on “Dwór skrzydeł i zguby – Sarah J. Maas [RECENZJA]”

Leave a Reply