Zbiżają się obchody Przesilenia Zimowego, które dla  całego Dworu Nocy jest bardzo ważnym wydarzeniem. Najnowsza książka Sarah J. Maas, to nowela – powieść towarzysząca, której akcja rozgrywa się po wydarzeniach opisanych w trzeciej części, czyli w „Dworze skrzydeł i zguby”.

Dwór szronu i blasku gwiazd – Sarah J. Maas [RECENZJA]

Zbiżają się obchody Przesilenia Zimowego, które dla  całego Dworu Nocy jest bardzo ważnym wydarzeniem. Najnowsza książka Sarah J. Maas, to  nowela – powieść towarzysząca, której akcja rozgrywa się po wydarzeniach opisanych w trzeciej części serii, czyli w „Dworze skrzydeł i zguby”.

To zimowa, świąteczna opowieść o tym, jak odnaleźć w sobie radość i powód do uśmiechu, pomimo trudnej przeszłości, o której nie można zapomnieć. Po wielkiej wojnie nastał czas pokoju, ale każdy z naszych bohaterów musi zmierzyć się z własnymi demonami.

Związek Feyry i Rhysanda ma się dobrze, ale natłok pracy i obowiązków sprawia, że brakuje im czasu dla siebie. Nietrwałe sojusze, przyszłość całego Prythianu, Dwór Koszmarów, Ilyryjczycy, zbiegłe ludzkie królowe – to tylko część spraw, które zaprzątają głowę Księciu i Księżnej Dworu Nocy.

Również Elaina i Nesta przeżywają trudny czas. Każda na swój własny sposób próbuje pogodzić się z przeszłością i zaakceptować nowe życie, do którego zostały zmuszone. Dramatyczne wydarzenia z „Dworu skrzydeł i zguby” odmieniły je na zawsze i nie ma już dla nich powrotu.

Nowa rzeczywistość po wojnie, to głównie czas odbudowy – relacji między dworami i światem ludzi, ale również zniszczonych w walce miast. Zbliżające się obchody Przesilenia Zimowego skłaniają naszych bohaterów do głębokiej zadumy nad tym co było, co jest i co będzie. Zagubieni we własnych wspomnieniach szukają w sobie motywacji i nowych celów do realizowania.

Z wielką przyjemnością przeczytałam tę książkę i miło spędziłam przy niej czas. To idealna lektura na spokojnym, jesienny wieczór. Polecam ją zwłaszcza fanom serii Sarah J. Maas. To świetne uzupełnienie historii, którą wszyscy śledzimy z zapartym tchem. Czekam z niecierpliwością na kolejną, czwartą część serii!

Więcej recenzji związanych z serią „Dwór cierni i róż” znajdziesz tutaj:

https://kakaludek.com/dwor-cierni-i-roz-ksiazka-do-kolorowania-od-uroboros/

https://kakaludek.com/dwor-skrzydel-i-zguby-sarah-j-maas-recenzja/

https://kakaludek.com/dwor-mgiel-i-furii-sarah-j-maas-recenzja/

https://kakaludek.com/dwor-cierni-i-roz-sarah-j-maas-recenzja/

Cena od: 21,40 zł

Zobacz w Ceneohttps://www.ceneo.pl/69232782#crid=218236&pid=14322

Za przekazanie tej książki do recenzji dziękujemy wydawnictwu Uroboros!

Leave a Reply